„Operacja: Stylówa” to jedyny w swoim rodzaju program, gdzie spod ton makijażu, plastiku i krzykliwych stylizacji wydobywana jest naturalna uroda uczestników.

Niektóre nastolatki, przez swoje upodobania do doczepianych włosów, solarium i mało gustownych ubrań zapomniały, jak naprawdę wyglądają, dlatego program „Operacja: Stylówa” wyciąga je z tego „kiczowatego dołka”.

Z pomocą komputerowego systemu POD (Prywatne Oko Doradcze), dziewczyny przejdą metamorfozę, dzięki której chłopaki odkryją je na nowo. Wygląd dziewczyn sprzed przemiany komentują przypadkowi widzowie i oceniają, czy dziewczyny zachwycają,
kuszą... a może straszą? Podobnie w przypadku męskich uczestników programu – POD pomoże
im pozbyć się tandetnych i zbyt szokujących stylizacji. Drugi sezon programu ponownie poprowadzi Aleksandra Szwed.

W nowej serii pokazane zostanie 16 metamorfoz w dziewięciu odcinkach. W drugiej edycji, nowością będą porady dla uczestników i widzów, podpowiadające jak ubrać się odpowiednio
np. do typu urody i wzrostu. W materiałach kręconych po przemianach, Aleksandra Szwed sprawdzi, czy uczestnicy posłuchali się POD, czy też wrócili do swoich nawyków modowych. Widzowie będą też mogli zobaczyć reakcje na przemiany najbliższej rodziny i przyjaciół uczestników.

W drugim sezonie programu, widzowie poznają m.in. cyber-gotkę, uzależnionego od piercingu młodego chłopaka, dziewczyny zainspirowane stylem striptizerek i nieco zbyt uwodzicielską opiekunkę do dzieci.

W odcinku specjalnym wystąpi też celebryta-niespodzianka!

Emisja: wtorek, godz. 21:30, MTV.