Oprah Winfrey powraca ze swoim talk-show z szokującymi nowymi tematami! Oprah Winfrey Show ma już 23 lata i ma się coraz lepiej.

Po spadku oglądalności, nowy sezon programu Oprah (2009-2010) zaczyna z myślą o odzyskaniu dawnej popularności i uwielbienia widzów. Aby to osiągnąć Oprah przeprowadziła poruszający wywiad z kobietą, której po postrzale przeszczepiono twarz, pokazała też dziesięciolatkę znaną na całym świecie jako „Marmaid Girl”, której nogi są zrośnięte. To w programie Oprah, piosenkarka i aktorka Mackenzie Philips po raz pierwszy ujawniła, że łączył ją seks z jej własnym ojcem. Po kilku dniach na podstawie tego wyznania rozpętał się prawdziwy rodzinny skandal. Ostatnio w jej programie gościli Jay-Z, Harry Connick Jr. i Barbra Streisand. Najnowszy sezon rozpoczął się koncertem Black Eyed Peas i wyłącznym wywiadem z Witney Houston o jej uzależnieniu od narkotyków i toksycznym małżeństwie. U Oprah, Whitney opowiedziała jak mąż znęcał sie nad nią fizycznie i psychicznie:

”Bobby policzkował mnie i pluł na mnie! Pluł na moją twarz i zostawiał mnie w totalnej rozsypce psychicznej - bardzo zranioną i bardzo złą - mówi Houston dodając, że często nie pozostawała mu dłużna: Bywało tak, że dostawał trzy razy w głowę ode mnie. Wystarczyło, że uderzył mnie raz - a oddawałam mu potrójnie.”

Doktor Phill, kiedyś protegowany Oprah, odwiedził program pierwszy raz od siedmiu lat, by porozmawiać z córką seryjnego mordercy.

Oprócz wywiadów z gwiazdami i poruszających ludzkich problemów, w programie można znaleźć użyteczne wskazówki dotyczące urody, mody, diety, zakupów i prowadzenia domu. 

Słynna gwiazda amerykańskich talk show Oprah Winfrey została "Człowiekiem Roku" organizacji broniącej praw zwierząt PETA, za użycie swego głosu w obronie tych, którzy go nie mają.

Oprah Winfrey, nadawać będzie swój słynny program przynajmniej do 2011 roku. 
50-letnia Winfrey, prowadząca "The Oprah Winfrey Show" - od 18 lat najpopularniejszy talk show w USA, który emitowany jest do 107 państw - odnowiła kontrakt z amerykańską telewizją CBS. Od premiery w 1986 roku jej show zdobył 38. nagród Emmy!