Czujesz, że twoja guma do żucia szybko traci smak? Spróbuj nowych Orbit SPEARMINT i PEPPERMINT, dzięki którym odczujesz głębię smaku przez jeszcze dłuższy czas. Guma Orbit nie tylko odświeża oddech, ale dodatkowo wspomaga higienę jamy ustnej. Dlatego żuj bezcukrową gumę Orbit po każdym posiłku i ciesz się pięknym uśmiechem każdego dnia. 
Już od początku czerwca tego roku można będzie spróbować gumy do żucia Orbit w nowej odsłonie. Nowe Orbit SPEARMINT i PEPPERMINT będą miały nie tylko wzbogacony smak, ale również nową szatę graficzną.

Bezcukrową gumę Orbit najlepiej żuć po każdym zjedzonym posiłku i wypitym napoju, pozwala nam to zachować odpowiednią higienę jamy ustnej. Żucie pobudza wydzielanie śliny, która wspomaga wypłukiwanie resztek pokarmowych z przestrzeni międzyzębowych. Dodatkowo neutralizuje działanie szkodliwych kwasów wytwarzających się w jamie ustnej powodując wzrost Ph śliny, dzięki czemu chroni zęby przed demineralizacją szkliwa. Ponadto ślina wzmacnia naturalne mechanizmy obrony przed próchnicą hamując rozwój bakterii i uzupełniając szkliwo zębów związkami fluoru. Ślina również skutecznie chroni dziąsła przed infekcjami.

Dlatego żucie gumy Orbit po każdym posiłku pomaga chronić przed chorobami zębów i dziąseł, które należą do najpoważniejszych schorzeń dotykających od 60% do 90% dzieci w wieku szkolnym i większość osób dorosłych na świecie. Stosowanie bezcukrowych gum, a w ten sposób wspomaganie codziennej higieny jamy ustnej zalecane jest również przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. 
Producent gumy do żucia Orbit - firma Wrigley - od ponad 25 lat promuje edukację na temat zasad higieny jamy ustnej oraz wspiera działania mające na celu zapobieganie chorobom zębów i dziąseł. Firma współpracuje blisko z międzynarodowymi instytutami stomatologicznymi i prowadzi badania kliniczne, których celem jest polepszanie stanu zdrowia zębów. Programy higieny jamy ustnej Wrigley’a realizowane są już w wielu krajach na całym świecie