Współczesna moda przestaje się liczyć z tematami tabu. Co więcej, to co wydawało się dotąd nieatrakcyjne, staje się niezwykle modne i pożądane. Dysfunkcje, zaburzenia psychiczne czy fizyczne stają się źródłem inspiracji i wpływają na nowe trendy.

Austriacka projektantka mody Marina Hormanseder uczyniła obiektem modowych westchnień ortopedyczne gorsety. Czy to dewiacja, czy przykład na to, że moda poszukuje nowych inspiracji ?

Zdaniem redakcji trendu.pl to niezwykle trafny pomysł. Wynik prac designerki imponuje. Gorsety są powiewem świeżości wobec zapatrzonej w przeszłość mody początku XXI wieku.

Marina to absolwentka Esmod Berlin International University of Art Fashion.

Gorsety wykonane przez projektantkę kuszą. Wyglądają znakomicie. Stają się pożądanym atrybutem i niezwykle modnym dodatkiem. Co więcej, przybliżają nam świat osób dotkniętych dysfunkcjami. Świat mody nie jest stworzony jedynie dla anorektycznych modelek. Moda w coraz większym stopniu otwiera się na różnorodność. Znakomita propozycja. Zachwyca, prowokuje do myślenia i otwiera świat mody na nowe obszary.