Jak doskonale wiadomo i to nie od dziś, zdecydowana większość kobiet ma kompletnego bzika na punkcie butów. Niestety oryginalne i wyjątkowe buty światowej sławy projektantów nierzadko kosztują krocie i są zdecydowanie zbyt drogie dla „przeciętnego śmiertelnika”. Dlatego też najczęściej mogą się nimi poszczycić jedynie gwiazdy ze świata show biznesu, a także celebrytki, co nie oznacza, że przy odrobinie fantazji nie można sobie takiego obuwia samemu wykonać w domu. Szczególnie znana ze swojej nadmiernej fascynacji butami jest bohaterka serialowego hitu „Seks w Wielkim Mieście” – Carrie Bradshaw, którą gra Sarah Jessica Parker.

Gwiazdy nierzadko potrafią zaskoczyć wyborem swojego obuwia. I rzecz jasna większość z nich ma niesłychaną wręcz słabość do modnych ostatnio i niebotycznie wysokich szpilek. Niektóre z nich postanawiają trzymać się bardziej bezpiecznych tendencji, inne z kolei prawdopodobnie wychodzą z założenia, że im bardziej trendy, a mniej wygodnie tym lepiej. Na dość niekonwencjonalny pomysł wpadła między innymi Madonna wkładając szpilki z kolekcji Chanel Resort 2009 projektu Karla Lagerfda, których obcasy miały kształt małych pistoletów. Równie oryginalne i chyba dość niewygodne obuwie założyła też swego czasu Anne Hathaway. Należy jej jednak przyznać, że białe, otwarte szpilki z cieniutkim, kryształowym obcasem od Gianfranco Ferre prezentowały się bardzo efektownie.
Na absolutną klasykę połączoną z ogromnym szykiem i elegancją po raz kolejny zdecydowała się Beyonce, która do prostej szarej sukienki włożyła buty projektu Toniego Maticevskiego z przepięknym kwiatowym zdobieniem po boku. Wyglądało to bardzo wytwornie oraz kobieco. W niewiarygodnie wysokich oraz seksownych szpilkach z licznymi koralikami na przedzie lubi się także pokazywać Cameron Diaz. Albowiem tego rodzaju buty wyglądają równie korzystnie z sukienką oraz kostiumem, co i ze zwężanymi do dołu dżinsami (tzw. „rurki”). Diane Kruger z kolei postawiła na czarne szpilki obite ćwiekami.

Pośród rodzimych gwiazd na dość ekstrawaganckie obuwie zdecydowały się między innymi Doda, która na Sopot Hit Festiwal wybrała białe szpilki przybrane ciekawym żabotem, a także znana ze swojej miłości do butów Justyna Steczkowska, która ma w swojej garderobie buty wiązane wokoło kostki czymś, co na pierwszy rzut oka przypomina pasiastą, gumową tasiemkę.
A zatem jak widać gwiazdy lubią nas zaskakiwać nie tylko licznymi skandalami, ale i oryginalnym obuwiem. Jednakże jakkolwiek zakładanie tego rodzaju butów na rozmaite bankiety oraz innego typu okazje specjalne może być imponujące, a nawet inspirować, tak chyba nie jest to raczej najlepszy pomysł dla tych z was, które praktycznie cały dzień muszą biegać na nogach…