Za oknami prószy śnieg. Większość z nas ma zapewne pod spodniami już rajstopy. Kobiety niechętnie zakładają je, ponieważ jak twierdzą, rajstopy je „gryzą”. Niestety drogie panie trzeba się będzie do nich przyzwyczaić, bowiem w modzie zawitają na dłużej niż nam się to wydawało. Koniec zimy w tym roku nie wiąże się z wrzuceniem rajstop głęboko do szafy, tylko wymiennie ich na bardziej ekstrawaganckie.
Wiosna / lato 2010 są pod znakiem rajstop i pończoch. Projektanci tacy jak Three as Four, Gaultier oraz Wunderkind zaczęli je w bardzo ciekawy sposób tuningować.
Na wybiegu królowały pończochy, które zarówno są matowe i przeźroczyste, najczęściej ułożone na przemian w ciekawe pasy, a gdzie nie gdzie znajdziemy drobne dziury w nich. Inne pończochy wyglądają jak legginsy, bowiem nosimy je bez żadnego dołu, a same są całkiem grube. Są one niezwykle eleganckie, bardzo dobrze wykończone kolorowymi elementami.
Jest to na pewno ciekawa alternatywa dla dziewczyn, które nie mogą się rozstać ze swoimi getrami.
Panująca obecnie moda na zastępowanie spodni obcisłymi legginsami czy rajstopami budzi kontrowersje. Dobrze dobrane podkreślają walory sylwetki i ukrywają niedoskonałości. We wszystkim jednak należy mieć rozsądek i obiektywnie dobierać do swojej figury.
Najnowszy trend na przyszłe lato na pewno znajdzie duże zainteresowanie, już wiele gwiazd, które dostały oryginalne rajstopy od razu po pokazie od projektantów, chętnie się w nich pokazuje. Miley Cyrus wybrała rajstopy z dużymi dziurami, natomiast Megan Fox koronkowe.

Jak Wam się podobają?