W naszym życiu zapamiętujemy tylko te wyraziste rzeczy. Nieważne czy to film, sztuka, reklama, osoby, podróże czy nawet jedzenie. To one pozostają na długo w naszej pamięci. Niewątpliwym takim przykładem był wcześniej opisywany na Stylez ekskluzywny sklep Selfridges w Londynie, a dokładnie wystawa Louis Vuitton. Na wystawie sklepowej mogliśmy zobaczyć przez miesiąc piramidę, do góry nogami, stworzoną z setek klasycznych torebek od samego dołu po górę. Całe miejsce wystawowe jest całkowicie zapełnione. Był to niesamowity widok, a piramida kusiła niejedną fashionistkę, aby wyciągnąć dla siebie jedną z torebek.

Louis Vuitton znany jest z bardzo ciekawych reklam i oryginalnych pomysłów. Nie musieliśmy czekać długo na kolejną artystyczną interpretację miejsca wystawowego. W butiku znajdującym się w Nowym Jorku na wystawie powieszony został napis Louis Vuitton wykonany z tworzywa sztucznego. Napis niezwykle przypomina rzeźby Jeffa Koonsa.
Nad napisem znajdują się produkty LV, jak buty czy torebki. Ma się wrażenie, że wszystko lewituje przed jaskrawą, różową ścianą.
Torebki wykorzystane w reklamach LV to klasyczny wzór z 1932, Speedy, który towarzyszy nam już prawie 80 lat. Na jej cześć powstała ruchoma reklama, przestawiająca jak torebka się zmieniała przez te wszystkie lata.
Jak podobają się wystawy butików Louis Vuitton?