Kupowanie prezentów to sztuka. Wiele z nas ma problem z wyborem podarunku dla bliskiej osoby. Każdy pewnie pamięta godziny spędzone w sklepie w poszukiwaniu pomysłu na prezent. Żeby nasz podarunek był udany, a zarazem niebanalny, należy naprawdę mocno się postarać. Czasem trudno jest trafić w gust osoby, dla której kupujemy prezent. Mamy przecież inne upodobania i zainteresowania. Pewnie nie raz dostaliście pod choinkę coś, co w ogóle wam się nie spodobało, a musieliście robić przysłowiową dobrą minę do złej gry. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często. 
Pojawiło się jednak coś, co może rozwiązać tego typu problemy. W Internecie jest wiele stron, które oferują nam wyjątkowe prezenty. Dzięki takim portalom łatwiej znajdziemy pomysł na prezent i szybciej go zrealizujemy. Nie chodzi jednak o zwykłe podarunki typu kolejny krawat czy skarpetki. Coraz bardziej modne stają się „ekstremalne prezenty”. Oferta jest bogata: gokarty, jazda na quadach, nurkowanie, rejs motorówką, spływ kajakowy, skok na bungee, skok ze spadochronem, zabawa w paintball, wyprawa jeepami, lot poduszkowcem.

To tylko przykładowe propozycje. Możemy także ufundować takie prezenty jak: kurs robienia sushi, sesja zdjęciowa, nagranie własnej płyty, masaż relaksujący i wiele, wiele innych. Słowem - dla każdego coś miłego. Chcesz nauczyć się jeździć koparką czy tirem, lub przejechać się lamborghini – nie ma sprawy. Jeśli wolisz kurs tańca, czy skok ze spadochronem – proszę bardzo! 
Jeśli chcemy ufundować komuś przygodę życia kupujemy specjalny karnet, który osoba obdarowana może wykorzystać w ciągu 6-12 miesięcy w wybranych punktach w Polsce. Tym sposobem dajemy szansę naszym przyjaciołom i rodzinie na spełnienie swoich marzeń. Musimy być tylko ostrożni, kiedy wybieramy rodzaj prezentu. Nasza spokojna ciocia z pewnością nie doceni uroków rajdu samochodowego, a szalony brat warsztatów z ceramiki. Jeśli jednak wiemy, że nasz przyjaciel całe życie marzył o skoku na bangee – to nie mamy się nad czym zastanawiać!
Portale oferujące takie prezenty podsuwają nam wiele pomysłów na udany prezent i umożliwiają ich szybkie zrealizowanie. Pojawiają się ciągle nowe rodzaje prezentów, a klientów wciąż przybywa