Osadzony w środku katastrofalnej burzy szalejącej nad Nowym Jorkiem, Overclocked łączy w sobie elementy powieściowego dreszczowca z autentycznymi odkryciami naukowymi dotyczącymi symulacji wojny i psychologii. Wcielając się w psychiatrę armii amerykańskiej, gracz zgłębiać będzie wspomnienia kilku postaci prowadzące w efekcie do prawdziwego, psychologicznego thrillera.

Overclocked za pomocą innowacyjnych struktur narracji, porusza kwestię cienkiej granicy między wspomnieniami a iluzją, snem a jawą czy sprawcą a ofiarą, a to wszystko przez pryzmat zagadnienia tak starego jak niezmiennie aktualnego - przemocy.

Od strony technicznej Overclocked korzysta ze znacznie ulepszonego silnika użytego w grze The Moment of Silence, dodając zupełnie nowy system animacji bohatera, emocji wyrażanych na twarzach postaci, ruch kamery w czasie rzeczywistym, filmowe dialogi oraz masę interakcji - w efekcie serwując wciągającą opowieść zobrazowaną za pomocą rewelacyjnych efektów wizualnych.

Overclocked jest politycznym psycho-thrillerem z nutą survival-horroru, oferującym zarówno dreszcz emocji jak i garść ważnych przemyśleń

Więcej na gamelobby.pl