ozdobne misy z piasku

Misy z piasku to projekt izraelskiej projektantki Leetal Rivlin. Zostały wykonane z masy powstałej z połączenia piachu i kleju. Wyglądają jak rzeźby pozostawione przez dzieci na plaży. Naczynia mają kilka warstw, co przypomina ozdobną sztukaterię na zamkach tworzoną przez polewanie konstrukcji rozrobionym z wodą piachem.

Miski z piasku

Materiał, z którego jest wykonana misa, tworzy niepowtarzalną fakturę powierzchni naczynia. Piach, to budulec naturalny. Wszystkie tworzywa, które można znaleźć w naturze, jak drewno czy wiklina, ocieplają nieco klimat wnętrza. Choć misa jest projektem bardzo nowoczesnym, to jednak jej surowość, która często kojarzy się z nowoczesnością, zostaje przełamana przez ciepłą barwę piasku.

trendy 2012

Projektantka pokusiła się jeszcze o wykonanie oryginalnej biżuterii. Na zrobionych  z piasku zawieszkach widnieją odbite ślady stóp lub podeszew. Wisiorki są naprawdę ujmujące, ale misy z piachu są po prostu zachwycające. To wspaniała i przede wszystkim funkcjonalna ozdoba, którą można ustawić w każdym miejscu w domu. Jak na razie projekt jest tylko prototypem.


Autor: Marta Chrząstek