Wraz ze zbliżającą się Wigilią Bożego Narodzenia zbliża się też koniec przedświątecznych porządków. Większość z nas przyozdabia domy na ten okres, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Możemy używać w tym celu tych samych ozdób co roku wymieniając zniszczone elementy. Coraz częściej wybieramy jednak ozdoby w jednym określonym motywie. Oto kilka propozycji.

Najważniejsza oczywiście jest choinka. Nieważne czy sztuczna czy prawdziwa, zawsze wnosi do mieszkania świąteczny klimat. Dziś możemy kupić gotowe, ubrane już drzewka, jednak mało kto się na to decyduje, gdyż „ubieranie” jej to najprzyjemniejsza część przygotowań do Świąt. Specjaliści od tego typu ozdób przygotowują co roku ciekawe, nietypowe ozdoby.
Amerykański sklep internetowy Ornaments2Remember ma w tegorocznej kolekcji około 400 wzorów elementów gotowych do powieszenia na choinką. Znajdzie tu coś dla siębie zarówno tradycjonalista, jak i poszukiwacz nowatorskich, nietypowych rozwiązań. Moźemy bowiem kupić dekoracje inspirowane kulturą Dalekiego Wschodu, słodyczami, przypominające rodzaje serów, fast-food, znaki drogowe, motocykl, warcaby czy krzyżówkę. 

Firm Almi Decor przygotował bardziej tradycyjne motywy. Są wśród nich cztery kolekcje. Kolekcja Crystal kojarzy się z zimą,k śnieżynkami i soplami lodu. Kolekcja Fantasy to motyw baśniowy, zawiera ozdoby przypominające skrzaty, elfy czy wróżki. Paris stworzono z myślą o kobietach w delikatnych kolorach pereł i pudrowego różu. Natomiast kolekcja Royal to propozycja iście królewska, w barwach złota i z pięknymi bogatymi zdobieniami.

Ozdoby choinkowe możemy wykonać także samodzielnie. Najpiękniejsze bombki zrobimy posługując się sztuką origami. Tzw. kusudama to zajęcie bardzo pracochłonne, ale przy pewnej dawce cierpliwości zrobimy ją bez większych trudności.