Niegdyś za rude włosy zwłaszcza w połączeniu z zielonymi oczami można było skończyć na stosie. Płomienne sploty charakteryzowały kobiety diaboliczne i niebezpieczne.

Czerwone włosy ukochali sobie siedemnastowieczni artysci (Tycjan już stał się synonimem koloru na opakowaniach farb). Nie mówiac już o współczesnych gwiazdach filmowych jak Julianne Moore czy Nicole Kidman, które z jesiennej barwy włosów uczyniły swój znak firmowy. I młode gwiazdy takie jak Rihannam Christina Hendricks i Emma Stone idą w ich ślady.

Framesi, hair stylist znany na całym świecie, w tym sezonie postanowił nam zaproponować odświeżony rudy look w wielu wariantach

Pamietamy agentkę Scully, interpretowaną przez Gian Andreson, która stała się symbolem seksu lat dziewiećdziesiątych? Jej fryzura i odcień włosów były przez lata dokładnie imitowane na całym świecie.

Wbrew temu, co się dotychczas myślało, rudy pasuje również osobom o ciemnej karnacji lub bardzo opalonym.  Co więcej, jeśli jesteśmy miłośniczkami odzieży i szminki w kolorze czerwonym, nie musimy z niej rezygnować.

Jesli zdecydujemy się podążyć za modą i zmienimy nasz dotychczasowy kolor włosów, musimy pamiętać o wyeksponowaniu naszej osobowości, aby nie stać się czyimś sobowtórem albo nie wpaść w cliché. Styliści zostawiają nam do wyboru wiele dowolnych fryzur oraz możliwość swobodnej interpretacji zimowego trendu.

Jednolity kolor, albo pasemka z wieloma niuansami czerwieni, długie, lub krótkie, kręcone lub proste, wybór należy do nas.
Autor: Izabella Frej