Niewiele jest w Polsce miejsc, które z największym smakiem i przepychem łączą historię z tym, co nowoczesne i funkcjonalne. Taki właśnie jest Pałac Saturna w Czeladzi. Ten odrestaurowany budynek o ponad 100 letniej historii fascynuje niepowtarzalną atmosferą i urzeka pięknem architektury. Dziś Pałac Saturna łączy w sobie funkcje nowoczesnego Centrum Biznesu i Konferencji, komfortowo wyposażonych Apartamentów z unikalnym miejscem, jakim są Termy Rzymskie – Świątynia Zdrowia i Energii, gdzie można się zrelaksować i zadbać o harmonię ciała i ducha.
Pałac Saturna posiada ponad 250 m² przestrzeni Centrum Konferencyjnego w 6 wszechstronnych, bogato wyposażonych audiowizualnie, klimatyzowanych salach. Stwarzają one optymalne warunki do prowadzenia zarówno kameralnych, jak i wieloosobowych spotkań: szkoleń, seminariów, warsztatów, wszelkiego rodzaju spotkań biznesowych i firmowych.
W Pałacu Saturna znajduje się również kompleks przestronnych, komfortowo urządzonych i w pełni wyposażonych apartamentów, z których każdy został zaaranżowany w innym stylu i kolorystyce. Wystrój i harmonia apartamentów dają poczucie przytulności i komfortu. Wynajmując apartamenty, goście mają dostęp do recepcji VIP, a korzystanie z atrakcji Term Rzymskich jest wliczone w cenę pobytu.

Pałac Saturna to również Centrum Biznesu – 400 m2 powierzchni do wynajęcia o wysokim standardzie oraz Biura Wirtualne, czyli prestiżowa siedziba dla firmy, możliwość założenia i prowadzenia działalności bez konieczności wynajmowania kosztownej powierzchni biurowej.
Najwięcej gości odwiedza Pałac Saturna ze względu na wyjątkowe miejsce, jakim są Termy Rzymskie – Świątynia Zdrowia i Energii, w którym mogą skorzystać z dobroczynnego działania niezliczonej ilości saun, łaźni, basenów. To unikalne w Polsce miejsce odbudowane w oparciu o starożytne ryciny Term z Pompei. To tutaj można oddać się rozmyślaniom i medytacjom w niepowtarzalnym klimacie spokoju, ciszy i wypoczynku.
Na gości czeka – Świątynia Słońca, Basen z przeciwprądem, Basen z leżankami masującymi, Grota Termalna, Świątynia Kleopatry, Świątynia Wody, Frygidarium, 10 saun i łaźni (w tym łaźnia błotna, kwiatowa, ziołowa, Sauna Kleopatry, Sauna Wrażeń, Sauna Cezara, tężnia termalna) oraz Centrum Wellness & SPA z niezliczoną ilością relaksujących i odmładzających zabiegów, kąpieli i masaży. Oraz część zewnętrzna – basen, zielone tarasy, piaszczysta plaża oraz największa i najprawdopodobniej najpiękniejsza w Europie sauna zewnętrzna – Świątynia Saturna.
Pobyt w Termach to samo zdrowie. Klienci wychodząc, czują się odprężeni i zrelaksowani. Warto podkreślić zdrowotny wpływ sauny, który poprawia nie tylko wygląd skóry, ale przede wszystkim wzmacnia cały nasz organizm. Podczas pobytu w saunie ciało zostaje poddane korzystnemu działaniu od układu odpornościowego po układ krwionośny. Pobyt w łaźniach (tężnia termalna, łaźnia ziołowa) wpływa oczyszczająco i udrażniająco na drogi oddechowe. Działanie koloroterapii, muzykoterapii i aromaterapii wzmaga zbawienny wpływ saun na organizm.
Dużą popularnością wśród naszych gości cieszą się Noce Saunowe, odbywające się w co drugi piątek miesiąca. Każda Noc Saunowa jest inna, tematyczna i pozwala na podróż w różne światy.
Większość gości uczestniczy również w Seansach saunowych, które o każdej pełnej godzinie prowadza saunamajstrzy w jednej z naszych saun suchych. Ceremonia naparzania polega na polewaniu kamieni wodą z olejkami eterycznymi i rozprowadzaniu ciepłego powietrza po saunie. Każdy seans jest inny, tematyczny, a niektóre z nich połączone są z peelingami i maseczkami na ciało. Proponujemy między innymi seanse ziołowe, owocowe, miętowe czy ziołowe.


http://www.termyrzymskie.eu/