Nic tak często się nie zmienia jak moda. Najlepiej wiedzą kobiety, które z trudem finansowo nadążają za projektantami mody. Jednak jest sposób, aby być modną i nie zabnkrutować. Wystarczy wybrać kilka charakterysycznych ubrań z najnowszych trendów i łączyć je z pozostałymi ciuchami. W sklepach widnieją już kolekcje jesionno-zimowe, jednak ciężko jest czasem się zdecydować na konretną rzecz. Dlatego najlepiej spojrzeć  jest na gwiazdy i zobaczyć co one noszą. To nam gwarantuje sukces, bowiem celebryci wyprzedzają modę. Projektanci mody wiedzą, że nikt inny nie zrobi lepszej reklamy niż słynna twarz. Pokazy prezentujące kolekcje jesionno-letnie odbywają się z kilkumiesięczym wyprzedzeniem. Od razu po nich gwiazdy dostają ubrania za darmo, aby tylko pokazywały się w nich w miejscach publicznych. Dlatego zawsze przed pójściem na zakupy warto rozjrzeć się co noszą aktorki, piosenkarki czy inne ikony mody. W tym roku wśród gwiazd królują trzy główne trendy: panterka, skóra oraz złoto.


Panterka

Cętki nosimy do wszystkiego i wszędzie. Zarówno są mile widziane na wieczorowych sukniach, t-shirtach, spódniczkach, płaszczach, spodniach, torebkach, butach czy nawet na apaszkach.
Na sezon jesień 2009 / zima 2010 najmodniejsze są klasyczne wzory, czyli czarno-brązowe. Jednak dla odważniejszych osób, nie brakuje również wersji kolorowej.

Skóra

Skórzane sukienki wróciły do łask, jednak jeszcze nigdy nie były tak seksowne jak teraz. To one dominują w jesiennych kolekcjach. Mogliśmy je zobaczyć u takich projektantów jak YSL, Prada, Michael Kors, Givenchy oraz AlexndrWang. Długość ich jest dowolna, zarówno nosimy je do jako mini, do kolana oraz rzadziej do kostek. Najważniejsze aby skóra była delikatna, miękka, czarna i dopasowana do ciała

Złoto

Nie tylko gwiazdy się przekonały, że nic nie błyszczy tak jak złoto. Kolor ten wygląda najlepiej na sukienkach, zarówno w klasycznych krojach, jak i z odsłoniętymi ramionami. Jedyny minus to, że złoto pogrubia!