Panterka jest jedną z najlepszych inwestycji. Co sezon pojawia się u największych kreatorów mody. Motywy zwierzęce pojawiają się również i w tym sezonie. Królują głównie panterki i lamparcie cętki. Panterka u Nas w Polsce nabiera dwuznacznego charakteru. Wzór ten kojarzony jest zarówno z elegancją, jak również z „białymi kozaczkami”.
Jednak dobrze dobrana panterka bardziej nam wyjdzie na korzyść, niż by miała zaszkodzić. Jednak bardzo ważne jest, jak dobierzemy całość. Panterkę można nosić na wiele sposobów. Jako integralną część stroju lub w postaci dodatków. Odważniejszym proponujemy drapieżne sukienki (Miu Miu) lub płaszcze. Reszta stroju powinna pozostać wyciszona, w stonowanych kolorach. W tym roku panterkę łączymy z beżem, pastelowym różem, czernią oraz cielistymi kolorami. Dla mniej odważnych pań apaszka, buty (Christian Louboutin) czy torebka (Jimmy Choo) będzie idealnym wyborem.
Dries Van Noten ma w swojej kolekcji piękny futrzane kamizelki w cętki. Mulberry szczególnie proponuje buty w zwierzęcy wzór, a Moschino oraz Dolce & Gabbana płaszcze, sukienki oraz garsonki.
Jak Wam się podobają leopardzie cętki? A może już Wam się znudziły?