Naukowcy zgodnie twierdzą, że tradycyjny papieros stanowi prawdziwą mieszankę niebezpiecznych, a nawet trujących związków chemicznych, choć sam tytoń nie jest ich największym problemem. Płuca palaczy są szczególnie narażone na działanie tzw. substancji smolistych, czyli pierwiastków chemicznych posiadających zdolność do „osadzania” się na płucach. Jeszcze niedawno sądzono, że wyeliminowanie substancji smolistych z dymu jest niemożliwe, ale elektroniczny papieros skutecznie obalił to twierdzenie.

Papieros na miarę nowego millenium

Na czym więc polega fenomen epapierosów? Głównym zamysłem twórców było stworzenie urządzenia, które pozwoli zachować naturalny sposób inhalowania dymu, a jednocześnie całkowicie zmieni jego skład na mniej szkodliwy dla organizmu. Nawet słynny tytoń okazał się nie być niezastąpiony, ponieważ doskonałą alternatywą stał się tzw. liquid. Co skrywa się za tą tajemniczą nazwą? Otóż liquid to specjalny płyn do napełniania elektronicznych papierosów. Jego skład opiera się na mieszaninie bezpiecznych dla człowieka związków chemicznych (glicerol, glikol propylenowy), aromatów smakowych, wody oraz nikotyny. Liquid pod wpływem ciepła grzałki zawartej w urządzeniu ulega reakcji chemicznej, której efektem jest powstanie dymu służącego do inhalacji.

Stale rosnąca popularność

E-papierosy rozpowszechniały się w zawrotnym tempie, co nie zawsze przynosiło dobre skutki. Ich popularność sprawiła bowiem, iż zaczęto produkować rozmaite tańsze „zamienniki” urządzeń. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Coraz częściej dochodziło do różnych niebezpiecznych sytuacji, ponieważ tanie e papierosy nie posiadały odpowiednich zabezpieczeń. Niejednokrotnie do mediów trafiały informacje o tym, iż elektroniczny papieros wybuchł w trakcie pracy. Brak odpowiedniej kontroli mógł doprowadzić do znacznie gorszych wydarzeń, ale obecnie palacze mogą czuć się znacznie bezpieczniej. Wszystko za sprawą swoistej „rewolucji”, która dokonała się na rynku papierosów elektronicznych.

Znaczącą pozycję na rynku zyskały bowiem firmy o międzynarodowej renomie. Takie przedsiębiorstwa rozpoczęły natychmiastowe badania, czego efektem było znaczne udoskonalenie produkowanych urządzeń. W ten sposób powstały wyjątkowe linie produktów Vype, które wyznaczają nowe standardy wśród e-papierosów.

Wysokie standardy, wysoka jakość

Co prawda, papierosy elektroniczne są już na rynku od kilku lat, ale priorytetem dla firmy Vype stało się stworzenie urządzeń o niespotykanej dotychczas jakości. W brytyjskich laboratoriach przeprowadzano liczne testy elektronicznych papierosów. Każde badanie odbywało się w ściśle określonych warunkach, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwało grono międzynarodowych ekspertów. Uzyskane informacje pozwoliły na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań, które znacząco wpłynęły na jakość produktów Vype. E-papierosy posiadają wbudowany system zabezpieczający przed przegrzaniem, co zapobiegnie jakimkolwiek incydentom w czasie użytkowania. Nie bez znaczenia są także liquidy, albowiem Vype wykorzystuje wyłącznie wyselekcjonowane składniki, dzięki czemu uzyskany dym zachowuje delikatny i przyjemny aromat.

Oczywiście nie sposób opisać całej oferty producenta e-papierosów Vype, która jest dostępna na stronie internetowej producenta, pod adresem www.govype.com/pl. Wszyscy zainteresowani tematyką elektronicznych papierosów mogą odwiedzić wspomniany serwis, gdzie znajduje się prawdziwa kopalnia informacji na ich temat. Dlaczego wytwarzany dym nie powoduje zjawiska tzw. biernego palenia? Czym kierować się przy zakupie urządzenia? Odpowiedzi na te pytania znajdują się na wspomnianej stronie internetowej, która powinna zostać odwiedzona zarówno przez każdego użytkownika e-papierosów, jak i palaczy tradycyjnych, tytoniowych papierosów – a nuż zawarte informacje przyspieszą decyzję o przejściu na mniej szkodliwy rodzaj palenia?