Paski poszerzają, nie ma co do tego wątpliwości, ale tylko te poprzeczne. Skośne ornamenty na ubraniach wysmuklają, tym bardziej im bardziej są nastawione pionowo. A gdy do tego dojdzie kontrastowe zestawienie czerni z bielą, poprzeczne paski nie mają szans i muszą wyglądać korzystnie.
Gwiazdy, ba nawet gwiazdorzy poddali się temu trendowi. Rezultaty możecie zobaczyć na zdjęciach.

Jeśli moje drogie Panie nie jesteście przekonane do tego typu ciuchów, jedyne co mogę wam zaproponować to wycieczka do centrum handlowego w poszukiwaniu pasiastych rzeczy, abyście je przymierzyły i zobaczyły, że naprawdę w paskach można korzystnie wyglądać. A dla Pań które cenią swój czas polecam aukcje internetowe, gdzie można wyszukać prawdziwe perełki.
Panowie nie muszą od razu zakładać pasiastych spodni (chyba, że chcą wyglądać jak Boy Gorge) koszul czy bluzek. Wystarczy spojrzeć na Marka Wahlberga, który przemycił paski na krawacie. Modnie i bezpiecznie. 
W naszych realiach na pewno znajdziecie cos dla siebie, jeśli nie lubicie sukienek to tunika będzie idealnym rozwiązaniem, jednak potrzebuje ona spokojnego, stonowanego np. czarnego dołu, bo w tej stylizacji paski grają pierwsze skrzypce