Polskie gwiazdy kochają modne, drogie, eleganckie, wytworne ubrania, dodatki, akcesoria. Status celebrytów zależy między innymi od tego „za ile?” i „od kogo?”. Kobiety kochają zagranicznych, słynnych na całym świecie dyktatorów mody. Torebka od Prady, buty od Chanel, marynarka od Armaniego. Rzeczy ekskluzywne i nadzwyczaj drogie. O rzeczach markowych mówią, że są warte swojej ceny, bo za tą ceną idzie renoma i jakość. A jak jest z polskimi projektantami? Trzeba przyznać, że polscy dyktatorzy mody mają swoje ulubione grono gwiazd, które się u nich ubiera i mówią o tym głośno. Panie Kwaśniewskie uwielbiają Natalię Jaroszewską, Małgorzata Kożuchowska m.in. ubiera się u Gosi Baczyńskiej, suknię ślubną z Atelier Macieja Zienia zakupiła Katarzyna Skrzynecka.

Najbardziej kontrowersyjną projektantką jest chyba Eva Minge. Styliści uważali jej kolekcje za na tyle ekstrawaganckie, że przesadzone. Jej fryzura, makijaż często były krytykowane. Tymczasem polska projektantka doceniona została w światowej kolebce mody, we Włoszech, gdzie jej kolekcje spotkały się z aprobatą. Swoim nowym dziełem - Jungle Obsession trafiła w wiele gustów i wbiła się w najnowsze światowe trendy. Cętki i wszelkie motywy zwierzęce są hitem wybiegów i spodobały się wielu polskim kobietom. W sukience Evy Minge pokazała się ostatnio Agnieszka Popielewicz. 
Okazuje się, że projektant mody nie musi zajmować się tylko modą. Na brak pracy nie może narzekać Maciej Zień, który oprócz projektowania nowej kolekcji na lato/wiosnę 2010, zajmuje się kostiumami teatralnymi i baletowymi. Niewiele osób wie, że Zień ma na swoim koncie kostiumy do baletu „Tristan” w Teatrze Wielkim w Warszawie. A już pracuje nad kolejnymi do następnego spektaklu. W możliwym wolnym czasie stylizuje także wnętrzna. Zajmuje się współpracą z producentem płytek ceramicznych. Nie zapomina oczywiście o swoim prawdziwym powołaniu - modzie i już za niedługo okaże się co proponuje dla swoich klientów na nowy sezon.

Nie można także zapomnieć o atelier innych polskich projektantów takich jak Mariusz Brzozowski i Marcin Paprocki. W ich sukienkach pojawia się często uważana za ikonę mody Reni Jusis. Ich nowa księżycowa kolekcja zebrała wiele pozytywnych opinii. 
Okazuje się, że polscy projektanci to temat rzeka. Polskie gwiazdy mają coraz większy wybór tu na miejscu i nie muszą ufać tylko zagranicznym designerom