Patryk Vega - reżyser, scenarzysta. Urodzony 2 stycznia 1977 roku w Warszawie.
W latach 1998-2002 studiował socjologię w Collegium Civitas przy Polskiej Akademii Nauk, specjalizacja: media i komunikowanie społeczne.
W tym czasie odbył także dwuletnie studia podyplomowe w Szkole Reportażu Marka Millera, zakończone dyplomem z fotoreportażu.
W dorobku Patryka Vegi znajdują się telewizyjne obrazy dokumentalne (Taśmy grozy, Prawdziwe Psy, Aniołki) oraz fabularne (Pierwszy milion, Twarzą w twarz). Jednak Patryk szczególnie zasłyną z powodu scenariusza i reżyserii filmu Pitbull.

"Znana z licznych filmów postać samotnego, niepokonanego policjanta nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, gdyż, jak mówi jeden z oficerów - "samemu, to można zgasić światło".
Słowa młodego scenarzysty i reżysera Patryka Vegi w pełni oddają klimat "PitBulla", filmu sensacyjnego, ukazującego kulisy życia i pracy policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Nie jest to opowieść o działających na własną rękę bohaterach rodem z amerykańskich seriali o Kojak'u czy poruczniku Colombo.

Policjantów z filmu Vegi łączy zawodowa solidarność. Pracują w trudnych warunkach i dostają za to marną zapłatę. Ich życie osobiste pełne jest dylematów i rozterek. Rozwiązują sprawy z pierwszych stron gazet, ale sami pozostają anonimowi.

Vega swoją najbliższą przyszłość związał z serialem sensacyjnym ?Twarzą w twarz?. Dwanaście odcinków powstaje właśnie na zlecenie TVN. Zdjęcia kręcone będą w Polsce i w Szwajcarii.

Główny bohater - grany właśnie przez Małaszyńskiego - będzie uciekać zarówno przed policją, jak i mafią. W Szwajcarii zmieni tożsamość poddając się operacji plastycznej twarzy. W szpitalu zostawi przeszłość, znajdzie zaś miłość - zakocha się z wzajemnością w opiekującej się nim lekarce. Po wspólnym powrocie do Polski para będzie musiała zmierzyć się z dawnymi prześladowcami.

 ?Od kiedy tylko zobaczyłem "Pitbulla", marzyłem o tym, żeby pracować z Patrykiem Vegą. To świetny, wymagający reżyser, który ma zupełnie inne spojrzenie na kino niż filmowcy, z którymi miałem do tej pory okazję się zetknąć. Będę mógł się od niego nauczyć nowych rzeczy, a to dla aktora najważniejsza sprawa? - tak w Tele Tygodniu podsumowuje swój udział w projekcie Paweł Małaszyński.

Główną rolę kobiecą zagra Magdalena Walach, znana widzom z serialu "Pensjonat pod różą". Na ekranie pojawi się również Marta Żmuda-Trzebiatowska, która wcześniej grała m.in. stażystkę Jagodę w Magdzie M.

Jak twierdzi na łamach Tele Tygodnia Patryk Vega - "Twarzą w twarz" to wysokobudżetowy projekt, w którym nie zabraknie rozmachu, fajerwerków i efektów specjalnych. - Nagramy m.in. dwudziestominutowy pościg samochodowy. Wykorzystamy w tej scenie także helikopter - zapewnia Vega.

Pozostaje tylko czekać na efekt końcowy.