PRL to okres przepełniony absurdalną rzeczywistością. Z perspektywy czasu sytuacje związane z tą epoką wydają się śmieszne. Dla wszystkich, którzy żyli w tak ponurej rzeczywistości śmiesznie nie było wcale.


Oglądając filmy poświęcone dobie schyłkowej komuny, bardzo często śmiejemy się z sytuacji tam przedstawionych. Pamiętajmy jednak, że to czas totalnej kontroli i inwigilacji. 

Tym razem przedstawiamy kuriozalne reklamy z końca lat 80-tych z udziałem największych gwiazd demoludów. Czy pamiętacie Pewex i Baltonę ?

Pewex był sklepem, w którym mogliśmy dostać towary zagranicznych producentów. Do dzisiaj pamiętam niepowtarzalny smak Snickersa i 7Up-u, oraz półki zapełnione najróżniejszymi zabawkami. Patrząc z perspektywy czasu, cała sytuacja wydaje się trochę śmieszna i trochę straszna. Pamiętajmy że Pewex czy Baltona były to nieliczne sklepy, w których wybrani mogli za obce waluty lub bony kupować tak luksusowe produkty jak szynka w puszce czy komputery Atari.


Reklama kultowej już sieci sklepów Pewex przywołuje niezwykłe wspomnienia, z którymi konkurować może jedynie teledysk Neverending Story w wykonaniu Limahla.
Oglądajcie ten film ciesząc się z czasów w których przyszło nam żyć. Maryla Rodowicz przeszła samą siebie. A może ujawniła tak po prostu swoje prawdziwe oblicze ikony karykaturalnej popkultury zza żelaznej kurtyny ? Pamiętajmy że Marylka była nieliczną osobą która lansowała się po Marszałkowskiej w nowiutkim Porsche...