Luźne, niekrępujące ruchów spodnie, prosta koszula i drobne wzorki. Obrazek znajomy dla miłośników piżam. Projektanci tworzący kolekcje na rok 2012 postanowili zaszaleć i wprowadzić ten niezobowiązujący styl na salony.

 

Modelki paradujące po wybiegu w ciężkiej, ciemnej satynie wyglądają, jakby opętał je duch Hugh Hefnera. Ten zestaw powinien chyba pozostać za zamkniętymi drzwiami sypialni. Zbyt wieczorowo można by się również poczuć w koszulach w ciemne, ciężkie wzory, czy w pasiastym komplecie od JW Anderson. Projekty marki Richard Nicoll są obszerne i zwiewne. Bardzo dziewczęce, przypominają nieco przebranie pajacyka. Minimalistyczne pidżamy Hermesa, nawet te intensywnie kolorowe, przywodzą na myśl chińskie mundurki.

Richard NicollRichard Nicoll 2

Delikatnie i kobieco wyglądają zestawy Clements Ribeiro, jednak najlepiej temat ograła Stella McCartney. Projektantka wykorzystała męskie materiały i męski krój, tworząc garniturowe komplety i kombinezony, które wyglądają jednocześnie na eleganckie i bardzo wygodne.

Stella McCartney

Piżamowy trend to jedna z ciekawszych nowinek tegorocznych wiosennych kolekcji. Wymaga jednak modowego wyczucia, odpowiedniej sylwetki i rezygnacji z większości dodatków. Tu królują swoboda i minimalizm.

 

JW Anderson

Hermes

Haider Ackermann

 

Autor: Monika Lewandowska