Pianino jako element aranżacji dla wielu ciągle nieodparcie kojarzy się jedynie z tradycyjnym oraz luksusowym wnętrzem. Stereotyp ten nie dziwi tym bardziej, że historia wykorzystywania tych instrumentów jako dekoracja sięga aż XV wieku kiedy to ręcznie rzeźbione przez największych artystów królowały na salonach. Od tego czasu zarówno technologia jak również wzornictwo pianin przeżyło rewolucje. Obecnie wiele z czołowych marek tworzy oryginalne instrumenty, które idealnie komponują się do wnętrz nowoczesnych łamiąc przez to stereotyp.

„Forma wynika z funkcji”( Form follows function) to jedno z najsłynniejszych maksym Louisa Henriego Sullivana uważanego za ojca modernizmu w architekturze i projektowaniu wnętrz. Architekci modernistyczni zakładali, że o pięknie budynku i aranżacji wnętrz stanowi głównie jego funkcjonalność. Nowoczesne wnętrza to obecnie dla wielu przede wszystkim prostota oraz zastosowanie i swobodne łączenie materiałów charakteryzującymi się prostymi, geometrycznymi kształtami. Tak również, projektanci cyfrowych piani Celviano, Pivia produkowane przez koncern Casio podążają za nowymi trendami tworząc niepowtarzalne instrumenty o niespotykanym designie.
„Nowoczesne cyfrowe pianina marki Celviano czy Privia są projektowane tak, aby sprostać wymaganiom nowych trendów wnętrzarskich. Połączenie tradycji z modernizmem nadało nowej jakości we wzornictwie instrumentów. Świadczą o tym, także rozszerzenie wśród wielu modeli kolorystyki pianin. Oprócz ponadczasowej czerni wprowadzone zostały modele w bieli, brązie oraz wiśni” – Powiedziała Magda Wiśniowska koordynatorka ds. instrumentów muzycznych Zibi. 
Nowoczesne projekty wnętrz dążą do stworzenia otwartej przestrzeni w minimalistycznym stylu w myśl maksymy Miesa van der Rohe „Mniej znaczy więcej” (Less is more). Wykorzystują przy tym takie materiały jak metal, szkło, stal łącząc to niejednokrotnie z naturalnymi elementami takimi jak drewno. W takich właśnie przestrzeniach pianina cyfrowe prezentują się najlepiej. Dodatkowo modna gra świateł przy bogatej ofercie lampek sufitowych, reflektorów i bocznych kinkietów podkreśli nie tylko oryginalne elementy wystroju, nada niepowtarzalny klimat, ale także powiększy optycznie przestrzeń