Burger King po raz kolejny występuje z kontrowersyjną ideą. Tym razem chce ubarwić polską codzienność poprzez odświeżenie zawartości portfela każdego Polaka. Celem inicjatywy „Nowa Piątka” jest wprowadzenie do obiegu nowej monety pięciozłotowej, według wzoru zaprojektowanego przez Burger King. 

Akcja Burger King daje wszystkim Polakom możliwość decydowania o tym, jak będzie wyglądać moneta, której potem będą na co dzień używać. Inicjatywa „Nowa Piątka” to również szansa na zerwanie z zimowym marazmem i urozmaicenie pozornie nieznaczącego elementu rzeczywistości, jakim jest to, co nosimy w kieszeni.

„Jak na Burger King przystało, jest to pomysł odważny i kontrowersyjny. Jednak, zgodnie z filozofią marki „Have It Your Way”, jedynie biorąc sprawy we własne ręce, a jednocześnie działając wspólnie, możemy zmieniać otaczający nas świat” – powiedziała Anna Robotycka, PR Manager marki Burger King w Polsce, a zarazem Przewodnicząca Inicjatywy „Nowa Piątka”. 

Nowa wersja poczciwej pięciozłotówki to zarazem przypomnienie, że już nawet za taką kwotę można kupić porządny, sycący posiłek jakim, jest zestaw King Deal. To szczególnie istotne w okresie, gdy liczy się każdy grosz – tym lepiej, jeśli jest to bilon ciekawy i atrakcyjny dla oka. Taka wyjątkowa, okolicznościowa moneta to również prawdziwa gratka dla numizmatyków i kolekcjonerów niecodziennych produktów. 

Swój podpis pod petycją o wprowadzenie do obiegu nowego wzoru monety pięciozłotowej można złożyć na stronie internetowej inicjatywy pod adresem: www.nowa-piatka.pl. Monety będzie można obejrzeć w restauracjach Burger King na terenie całej Polski od 1 marca.