Marzysz o pięknych, zadbanych paznokciach, ale Twoje naturalne bez przerwy się łamią? Wykonujesz zawód, w którym masz styczność ze środkami chemicznymi i one powodują, że zarówno Twoje dłonie jak i paznokcie są wstrętne?
Istnieje kilka sposobów aby zapewnić sobie i dłoniom trochę luksusu. Możesz wykonać to sama w domu, relaksując się przy muzyce czy przed telewizorem.

Na początek własnoręczny manicure. Nie musisz poświęcać na niego wiele czasy, ale sprawi, że Twoje paznokcie odżyją. Przygotuj miseczkę z ciepłą wodą, ale nie za gorącą bo Twoja skóra będzie zbyt wysuszona. Dodaj do tej miseczki odrobinę ulubionego żelu pod prysznic. Przyda się również papierowy ręcznik, abyś mogła na nim osuszyć zamoczone wcześniej, w przygotowanej wodzie, ręce. Potrzebny również będzie drewniany patyczek do odsuwania skórek. Jeżeli już wszystko masz, to zmiękczamy skórki w miseczce z wodą, następnie delikatnie osuszamy papierowym ręcznikiem i odsuwamy skórki, pamiętając aby nie robić tego za mocno. Po zakończonej kuracji z paznokciami, wcieramy w dłonie krem intensywnie nawilżający do rąk i paznokci.

Jeżeli sama nie lubisz czegokolwiek wykonywać przy swoich dłoniach, bo nie masz na to aż tyle cierpliwości lub czasu,  proponuję umówić się na wizytę w salonie kosmetycznym. Tam zabiegi zostaną wykonane profesjonalnymi produktami wraz z masażem dłoni, odsunięciem skórek i pomalowaniem paznokci, jeżeli tego sobie zażyczysz. Oprócz tego gabinety kosmetyczne oferują założenie tipsów, które wbrew pozorom mogą wyglądać naturalnie, a także nałożenie żelu na płytkę naturalną paznokcia, co spowoduje, że Twoje pazurki będą wyglądały pięknie, zdrowo, a  w dodatku będą mocne i trwałe. Ceny ostatniego zabiegu wahają się w granicach od 50 do 150 złotych. A zwykły manicure kosztuje od 20 do 60 złotych. Jak widać ceny są różnorodne, ale może warto zajrzeć do najbliższego salonu kosmetycznego, może właśnie ten stanie się naszym zaprzyjaźnionym, spełniającym nasze potrzeby w stu procentach