Wystawa The Human Body Exhibition wzbudza niezwykłe zainteresowanie w każdym mieście na świecie, gdzie się pojawia. Ekspozycję w Krakowie i Gdańsku zobaczyło już przeszło 100.000 osób. W związku z tak dużą popularnością organizatorzy postanowili przedłużyć ją w obydwu miastach.

Ta wyjątkowa wystawa trafiła do Gdańska 2 maja br., a do Krakowa już 12 marca br. Od pierwszych dni wzbudziła wielkie zainteresowanie, które rosło z dnia na dzień. Codziennie przychodziły wycieczki szkolne uczniów w każdym wieku, zorganizowane grupy przyjaciół, rodziny i osoby indywidualne.

Ekspozycja The Human Body prezentuje kompletną anatomię ludzkiego organizmu i pokazuje odwiedzającym wszystkie jego układy. Wystawę tworzą ciała i różne ich fragmenty, wypreparowane za pomocą fachowej metody plastynacji. Polega ona na usunięciu z tkanek organizmu wody oraz tłuszczów, a następnie – nasyceniu ich odpowiednimi polimerami już na poziomie komórkowym. Dzięki temu tkanka nie ulega rozkładowi oraz zachowuje swój kształt i kolor. W ten sposób bardzo często przygotowuje się modele anatomiczne używane w naukach medycznych, a dzięki The Human Body Exhibition efekty osiągane dzięki plastynacji mogą podziwiać wszyscy.

Obydwie ekspozycje obejmują około 200 eksponatów zaprezentowanych w dziewięciu salach. Każda poświęcona jest innemu układowi w ciele człowieka, m.in: kostnym, mięśniowym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, oddechowym, pokarmowym, rozrodczym i prezentacji wyglądu ciała ludzkiego w przyszłości.

Niektóre ciała zostały przedstawione w dynamicznych pozach, tak aby można było zobaczyć układ ludzkich mięśni podczas codziennego ruchu, odpoczynku czy uprawiania sportu. To jedyne eksponaty, które nie znajdują się w szklanych gablotach. Dzięki temu każdy zwiedzający może zobaczyć ludzkie ciała dokładnie tak, jak one wyglądają. Wszystko to sprawia, że wystawa jest najlepszym i najbardziej zaawansowanym technicznie atlasem anatomii człowieka.

Na wystawie rolę przewodników pełnią studenci kierunków medycznych i rehabilitacji. Ich wiedza i otwartość w doskonały sposób pozwalają zaspokoić ciekawość zwiedzających, odpowiedzieć na nurtujące ich pytania oraz fachowo opisać prezentowane eksponaty. Dzięki nim każda osoba, która odwiedzi The Human Body Exhibition, wyjdzie nie tylko pod wielkim wrażeniem samej wystawy, ale również z głową pełną najważniejszych faktów i informacji z zakresu budowy i funkcji ludzkiego organizmu.

Wstęp na The Human Body Exhibition mają dzieci w każdym wieku. Rodzice nie muszą się obawiać, że nie zrozumieją one wystawy. Oprowadzający studenci dostosowują przekazywane informacje zależnie od wiedzy, zainteresowań i przede wszystkim wieku zwiedzających.

Ekspozycję w Gdańsku można oglądać do 27 października w Garnizonie Kultury przy ul. Juliusza Słowackiego 3 w godzinach 9.00-19.00 każdego dnia.

Ekspozycję w Krakowie można oglądać do 3 listopada w Fabryce przy ul. Zabłocie 23 w godzinach 9.00-19.00 każdego dnia.

Bilety na wystawę można nabyć za pośrednictwem serwisów Ekobilet i Eventim, a także bezpośrednio w kasie na miejscu.
Rekomendujemy każdemu obejrzenie wystawy… ciało ludzkie jest piękne i pełne tajemnic, dzięki The Human Body Exhibition możemy odkryć rąbek jego tajemnic.