Domowych sposobów na ogólnie pojmowane piękno jest niesłychanie wiele. Znaczna większość z nich jest nie tylko tańsza od kosmetyków wiodących marek, ale i równie skuteczna. Niejednokrotnie na własnej skórze mogłyśmy przekonać się o skuteczności domowych receptur przekazywanych z babki na matkę i z matki na córkę. Po co więc przepłacać skoro przy minimalnym wysiłku, jaki należy włożyć w przygotowanie kosmetyku własnej roboty można uzyskać taki sam efekt, co podczas stosowania drogich kremów, maseczek, czy innych kosmetyków? Poniżej przedstawiamy zaledwie kilka z tysięcy przepisów, które mówią jak dbać o włosy, paznokcie, czy cerę w zaciszu własnego domu przy pomocy łatwo dostępnych nam produktów.
Maseczka na suchą i łuszczącą się skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, łokci i kolan

Rozgniecioną połowę banana mieszamy z odrobiną słodkiej śmietanki i kilkoma kroplami soku z cytryny. Na nałożoną na skórę maseczkę kładziemy gazę. Po pietnastu minutach zmywamy papkę ciepłą wodą. 
Maseczka ujędrnia skórę, poprawia jej elastyczność i odświeża ją. 

Odżywka na przetłuszczające się włosy:

Pięć łyżek kwasku cytrynowego wsypujemy do litra wody. Powstałą odżywką płuczemy włosy. Już po miesiącu regularnego stosowania można dostrzec pożądane efekty. 

Peeling na plecy i dekolt

Do żółtka dodajemy trzy łyżki gruboziarnistej soli spożywczej. Powstałym peelingiem masujemy skórę. Po upływie czterech minut zmywamy.

Sposób na piękne paznokcie

Raz w tygodniu fundujemy naszym paznokciom trwającą około trzech minut kąpiel w oliwie z oliwek. Następnie smarujemy dłonie miodem i zawijamy w folię. Po upływie piętnastu minut zmywamy całość.

Sposób na gładką i miękką skórę stóp

Po zastosowaniu pumeksu lub tarki smarujemy stopy oliwą z oliwek. Następnie zawijamy je do foliowych woreczków i zakładamy ciepłe skarpety. Z tak otulonymi stopami kładziemy się spać. Rano zdejmujemy woreczki i skarpety. Stopy natychmiast staną się wyczuwalnie gładsze i bardziej miękkie