Każdy z nas wie, że po 25 roku życia rozpoczyna się powolny proces starzenia. Natomiast po 40 roku życia przemiana materii staje się wolniejsza, a co za tym idzie także i energia w skórze. Przyczynia się to do tego, że zmienia się powierzchnia skóry, staje się ona bardziej sucha, krucha i szorstka. Zaczynają tworzyć się zmarszczki, bruzdy i plamy. Walka ze zmarszczkami staje się mozolna, gdyż znacznie wolniej się wygładzają.

Podobnie jak przy innych typach cery ważna jest zarówno pielęgnacja wieczorna, jak i poranna. Etapy w pielęgnacji wieczornej nie zmieniają się: demakijaż, oczyszczanie oraz odżywianie. Tylko w odżywianiu ważne jest zastosowanie na koniec kremu na noc do cery dojrzałej – jest to tak zwany krem regeneracyjny. 
W porannej pielęgnacji jest tak samo: oczyszczanie i odżywianie. I znów mleczko kosmetyczne, tonik i oleiste serum na twarz, szyję i dekolt. Warstwę ochronną w dzień będzie sprawował rem półtłusty nawilżający.

W specjalnej pielęgnacji ważny jest peeling, który powinien być stosowany co 2-4 tygodnie. Po zastosowaniu peelingu powinnaś zawsze delikatnie wklepać w skórę koncentrat regeneracyjny z ampułki, a dodatkowo na twarz nałożyć krem na noc. Oprócz tego dwa razy w tygodniu zastosuj maseczkę lub odżywkę. Stosuj te produkty nie tylko na twarz, ale także na szyję i dekolt. Po zdjęciu maseczki w żelu lub maseczki ściągającej zawsze dokładnie posmaruj skórę kremem nawilżającym. Po zastosowaniu odżywki w kremie nie jest to konieczne.

Wiosną i jesienią twoja skóra potrzebuje dodatkowego wsparcia w postaci kuracji w ampułkach. Spośród dostępnych możesz wybierać wśród kuracji nawilżającej, regeneracyjnej lub witaminowej. Wiosną powinnaś stosować kurację nawilżającą, natomiast jesienią najlepiej wybrać kuracje regeneracyjne i witaminowe. Jak je stosować? Po wieczornym oczyszczeniu skóry i zastosowaniu toniku delikatnie i ostrożnie wklep zawartość ampułki w skórę twarzy, szyi i dekoltu