Już wiesz czym charakteryzuje się cera mieszana. W ramach przypomnienia charakterystyczna jest dla niej tak zwana „strefa T”, która występuje od brody przez nos, aż po czoło i w tych miejscach najczęściej występują wągry. Skóra na policzkach lekko się napina, w dodatku jest sucha, a czasami także się łuszczy. Pielęgnacja opiera się na stosowaniu kosmetyków (kremów, masek, peelingów) do cery mieszanej lub do dwóch rodzajów cery.

Pielęgnacja wieczorna tej cery powinna składać się z trzech elementów: demakijażu, oczyszczania i odżywiania. W przypadku demakijażu wystarczy nasączyć płatek kosmetyczny płynem do demakijażu oczu bez zawartości olejków i usunąć nim dokładnie makijaż, przesuwając płatek od brwi w dół przez powiekę. Drugim elementem jest oczyszczanie. Nałóż mleczko kosmetyczne do cery normalnej albo suchej na wilgotne dłonie i lekko rozprowadź po twarzy, szyi i dekolcie. Mleczko zmyj z twarzy dużą zwilżoną myjką lub zwilżonym ręcznikiem. Do drugiej fazy oczyszczania użyj ponownie mleczka kosmetycznego do cery normalnej lub suchej i nałóż je na dłonie a następnie znów na twarz, szyję i dekolt. Następnie wmasuj je dokładnie specjalną szczoteczką do twarzy w „strefę T” pozostawiając nietknięte policzki. Co drugi dzień do drugiej fazy oczyszczania używaj kremu do mycia, który nanoś tylko na „strefę T”. Na koniec nasącz świeży płatek kosmetyczny tonikiem do cery tłustej i delikatnie nanieś go na twarz. Używaj w tym celu tylko toniku bezalkoholowego. Ostatnim etapem wieczornej pielęgnacji jest odżywianie. Wystarczy nanieść na skórę wokół oczu krem pod oczy. Następnie na twarz, szyję i dekolt nałóż krem na noc. Przed nałożeniem kremu możesz posmarować skórę nawilżającym serum.

Przy porannej pielęgnacji nie stracisz wiele czasu, ale również zadbasz o swoją skórę. Rozpocznij od oczyszczania. W tym celu umyj twarz ciepłą wodą. Następnie zwilż płatek kosmetyczny tonikiem i wklep go w policzki oraz „strefę T”. Przy odżywianiu zastosuj krem pod oczy w identyczny sposób jak przy pielęgnacji wieczornej. 
Oprócz podstawowej pielęgnacji, twoja skóra potrzebuje również dodatkowej uwagi. I tak co 3-4 tygodnie powinnaś po wieczornym oczyszczeniu skóry zastosować peeling. Po peelingu powinnaś nałożyć maseczkę regenerującą i kojącą. Natomiast dwa razy w tygodniu zastosuj maseczkę do twarzy. Najlepiej gdy będziesz używać na przemian maseczki w kremie i maseczki ściągającej w żelu. Po zdjęciu maseczki ściągającej w żelu dokładnie posmaruj skórę kremem, po maseczce w kremie możesz zrezygnować z dodatkowego smarowania kremem