Bardzo ważna jest pielęgnacja każdej cery. Rozpocznijmy zatem nasz cykl pielęgnacyjny od cery normalnej. Jest ona charakterystyczna dla młodych osób, które są tuż po okresie dojrzewania. W tym jakże i pozostałych przypadkach liczy się zarówno pielęgnacja wieczorna, jak i poranna, a także specjalne środki kosmetyczne.

Rozpoczynając od pielęgnacji wieczornej. Demakijaż na pierwszym miejscu. Nasączamy płatek kosmetyczny odrobiną lotionu do demakijażu oczu, ale bez zawartości olejków i usuwamy nim dokładnie makijaż rozpoczynając od przesunięcia płatka od brwi w dół przez całą powiekę. Zwilż drugi płatek wodą i usuń pomadkę z ust. Po takim przygotowaniu będziesz już gotowa do właściwego oczyszczania twarzy. W tym celu nałóż na dłonie odrobinę kosmetycznego mleczka i lekko rozprowadź je po twarzy, szyi i dekolcie. Mleczko kosmetyczne zmyj dużą myjką lub małym ręczniczkiem wcześniej zanurzonym w ciepłej wodzie. Lekko przyciskaj myjkę do twarzy i dokładnie zetrzyj mleczko. Następnie nasącz płatek kosmetyczny tonikiem do cery normalnej i lekko rozprowadź go po twarzy. Tonik ten nie powinien zawierać alkoholu. Na koniec odżywianie. Nanieś na skórę wokół oczu krem pod oczy. Lekko wklep krem, tylko nie trzyj, by nie spowodować marszczenia skóry. Na koniec nanieś na całą twarz, szyję i dekolt krem na noc do cery normalnej. 
A tera pora na poranną pielęgnację, która jest równie ważna jak i ta nocna. Nanieś rano na twarz mleczko kosmetyczne. Przy porannym oczyszczaniu zastosuj te same zasady co przy wieczornym oczyszczaniu. W związku z odżywianiem – co jakiś czas możesz nakładać pod oczy krem, wystarczy lekko go wklepać pod oczami i wokół ust. Na dzień używaj kremu do cery normalnej lub kremu, który stanowi 24 godzinną ochronę i możesz stosować go zarówno na dzień jak i na noc.

Raz w tygodniu powinnaś dokładnie oczyścić twarz kremem do mycia. Po takim zabiegu warto nałożyć maseczkę odżywczą lub nawilżającą w postaci kremu lub żelu. Natomiast co 4-6 tygodni bardzo dobry dla twojej cery będzie peeling, który ściera najwyższą zrogowaciałą warstwę skóry. Skutkuje to tym, że skóra łatwiej oddycha i jest bardziej chłonna oraz miękka