Ten typ cery nie jest związany z wiekiem. Skóra ta wygląda na bardzo cienką i ma skłonność do występowania rozszerzonych naczynek na policzkach. Często reaguje długotrwałymi zaczerwienieniami, opuchlizną, pieczeniem oraz swędzeniem. W tym przypadku bardzo często występuje nadwrażliwość na różnego rodzaju kosmetyki. Dlatego też te typ cery wymaga szczególnej pielęgnacji.

Pielęgnacja wieczorna powinna składać się z demakijażu, oczyszczania i odżywiania. W celu zmycia makijażu nasącz płatek kosmetyczny lotionem do demakijażu oczu, ale takim, który nie będzie zawierał w swoim składzie olejków. Natomiast do oczyszczania nałóż na wilgotne dłonie odrobinę mleczka kosmetycznego do cery wrażliwej lub suchej, a następnie rozprowadź po twarzy, szyi i dekolcie. Usuń mleczko zwilżoną w ciepłej wodzie dużą myjką lub małym ręczniczkiem. Myjkę delikatnie przyciskaj do twarzy przez około 10 sekund i dokładnie zetrzyj mleczko. Następnie nasącz płatek kosmetyczny tonikiem do cery wrażliwej lub suchej i lekko rozprowadź po twarzy. Tonik ten nie powinien zawierać alkoholu, ponieważ ten powoduje powstawanie czerwonych plamek. Ostatnim etapem wieczornej pielęgnacji jest odżywienie skóry. Na miejsca, gdzie widoczne są rozszerzone naczynka nanieś specjalny produkt wybielający i zapobiegający ich pękaniu. Najlepszy będzie do tego krem szałwiowy lub kuracja w ampułkach z wyciągiem z czarnych porzeczek. Na koniec wystarczy nanieść na skórę wokół oczu krem pod oczy, ale delikatnie go wklepując. Na koniec nałóż na całą twarz, szyję i dekolt tłusty krem na noc do cery wrażliwej lub suchej.

Pielęgnacja poranna w tym przypadku składa się tylko z oczyszczania. W tym celu użyj mleczka kosmetycznego tak samo jak przy wieczornej pielęgnacji. Używaj letniej wody, nigdy zimnej czy gorącej, ponieważ mogą one spowodować, że twoja skóra będzie reagowała zaczerwienieniami na skrajne temperatury. Po oczyszczaniu nanieś na płatek kosmetyczny odrobinę toniku i lekko oklep nim twarz. Kolejnym elementem, który zabezpieczy twoją wrażliwą skórę będzie nałożenie na twarz, szyję i dekolt serum zawierające olejek i krem wybielający na miejsca, w których widoczne są rozszerzone naczynka. Później zastosuj krem pod oczy i zakończona poranna pielęgnacja. Pamiętaj by na dzień stosować odpowiedni krem do cery wrażliwej.

Poza podstawową pielęgnacją co 6-8 tygodni powinnaś stosować lekki, natłuszczający peeling. W tym celu nie stosuj gruboziarnistych kremów do peelingu. Peeling zmyj delikatną gąbką lub zwilżonymi płatkami kosmetycznymi. Na koniec nałóż na twarz regenerującą i kojącą maseczkę w kremie. Zmyj ją po 20 minutach ręcznikiem i ciepłą wodą. Natomiast 2-3 razy w tygodniu powinnaś stosować odżywkę. Przy twoim typie cery najodpowiedniejsze są odżywki nawilżające i regeneracyjne. Odżywkę nakładaj tak samo jak peeling – czyli delikatnie, omijając okolice oczu