Pierwsza książka poświęcona projektom haute joaillerie domu domy Dior

Już za niecałe dwa miesiące do księgarni trafi pierwsza książka, która w całości poświęcona będzie projektom haute joaillerie domu domy Dior. Jej autorem jest światowej sławy historyk biżuterii Michèle Heuzé.

Victoire de Castellane, uznawana za jedną z najbardziej kreatywnych projektantek biżuterii na świecie, od 1998 tworzy dla Diora małe dzieła sztuki. Pierwsze kroki w swoim zawodzie stawiała w dziale biżuterii u Chanel. Przez 14 lat zajmowała się pracą nad dodatkami, by później przejść do Diora i tworzyć własne, autorskie kolekcje. Poczucie estetyki i dobrego smaku ma we krwi. Victoire pochodzi z arystokratycznej rodziny. W wywiadach często podkreśla, że swój ekscentryczny styl zawdzięcza swojej babci, która ukształtowała jej spojrzenie na to jak obchodzić się z biżuterią.

De Castellane znana jest z tego, że uwielbia zaskakiwać. Doskonale bawi się formą i kształtem. Nie boi się zestawiać diamentów z półszlachetnymi kamieniami. Lubi używać lakierowanego złota w barokowym stylu. Jej projekty często balansują pomiędzy sztucznością a naturalnością. Biżuteria, którą tworzy Victoire jest niezwykle barwna i szalona. Kobiety na całym świecie są gotowe zapłacić ogromne pieniądze, by mieć coś dla siebie z jej kolekcji. Nie od dziś wiadomo, że biżuteria sygnowana przez Diora jest gwarantem dobrego gustu i nieprzemijajacego stylu.

Pierwsza książka poświęcona projektom haute joaillerie domu domy Dior

Pierwsza książka poświęcona projektom haute joaillerie domu domy Dior

Autor: Aleksandra Bandura