Gwiazdy chcą być najpiękniejsze, najmodniejsze i pragnął być pierwsze. Im większa gwiazda, tym większe przywileje ma wśród projektanów.  Wielkość celebritek zależy od tego, która pierwsza zdobędzie ubrania z najnowszych kolekcji.  Jeszcze kilkanaście lat temu pokazy mody były, małą, zamknięta, kameralną imprezą. W bardzo wąskim gronie wybierano, mierzono stroje dla stałych klientek, zazwyczaj należące do arystokracji. Od tego czasu sporo się zmieniło. Wielkie show zbiera różne znane twarze z całego świata, a projektanci płacą krocie piosenkarkom oraz aktorkom, aby te przyszły na ich pokaz. Ale później to działa w drugą stronę. To gwiazdy płacą olbrzymie pieniądze, aby dostać ich ubrania oraz akcesoria jako pierwsze.  Dzięki temu mogą błyszczeć, nie tylko na galach, ale również na pierwszych stron modowych gazet.
Każda celebrytka wie, że aby się utrzymać musi bywać w kolorowych czasopismach, bez nich bowiem nie ma nic.
Victoria Beckham jak pierwsza miała unowcześnioną wersję brytyjskiego trencza od Burberry.
Diane Kruger należy do ulubienicy Karla Lagerfelda. Projektant bardzo często właśnie jej daje jako pierwszej swoje piękne kreacje.  Tym razem jako jedyna oprócz modelek na wybiegu miała na sobie suknię Chanel z szerokim dołem.
Doda jako jedyna polska gwiazda stara się dbać o swój wizerunek. Jako pierwsza na świecie miała buty Alexandra McQuenna.