Nowosądecka Wyższa Szkoła Biznesu to pierwsza polska uczelnia, która będzie miała swe wirtualne odbicie w świecie Second Life.

W głośnej internetowej grze, symulującej rzeczywistość, alter-ego każdego internauty będzie mogło odwiedzić rektorat, dowiedzieć się wszystkiego o kierunkach studiów i zasadach rekrutacji, a w przyszłości nie wykluczone, że nawet posłuchać wirtualnego wykładu, który wygłosi wirtualny wykładowca - informuje "Gazeta Krakowska".

- Prace nad przygotowaniem Second WSB już trwają. To trochę potrwa, ale chcemy dobrze przygotować projekt - mówi Kinga Pawłowska, córka rektora i jedna z najbliższych jego współpracowniczek.

Stratedzy z nowosądeckiej kuźni biznesmenów chcą umieścić w Second Life nie tylko uczelnię. Przygotowują także wirtualną wersję miasteczka multimedialnego. Całkiem możliwe, że zanim tzw. sądeckie Hollywood z nowoczesnymi studiami filmowymi i pracowniami animacji pojawi się w świecie rzeczywistym, będzie można odwiedzić je w trójwymiarowej przestrzeni gry.