Od jutra, 19 czerwca rozpoczyna się budowa pierwszego w historii kosmicznego lotniska. Jednak już dziś dostępne są zdjęcia przedstawiające obiekt. Lotnisko powstaje w Nowym Meksyku, zarówno będzie zajmowało się komercyjnymi lotami jak i naukowymi przedsięwzięciami. Amerykanie postawili sobie wysoką poprzeczkę i chcą aby budowa została ukończona w grudniu 2010 roku.
Za tym bardzo oryginalnym lotniskiem, który z góry może troszkę przypominać waginę stoją architekci z Foster + Partners.
Każdy mieszkaniec naszej ziemi, który będzie miał wystarczający duży kapitał będzie mógł polecieć w kosmos jako nieprofesjonalny astronauta. Lotnisko będzie miało swoje własne statki kosmiczne, a
inwestycja w lotnisko kosmiczne będzie kosztowało ponad 31 mln dolarów.
Mimo, że lotnisko znajduje się w Nowym Meksyku to loty będą się już rozpoczynały w Kalifornii.
Firma Virgin Galactic, która stoi za budową obiektu, już szuka nowych miast, krajów, gdzie mogłaby umiejscowić następne porty kosmiczne.
Bilety można już kupować na stronie Virgin Galactic. Koszt takiej przyjemności to 200 000 dolarów. Jednak w porównaniu do 25 milionów, jakie zapłacił twórca programów Word i Excel, Charles Simonyi to całkiem nieźle