Noszą je gwiazdy i kobiety na ulicy. Ważą niespełna 8 kg, dlatego zabrać go możesz wszędzie. Pamiętaj jednak, że mały piesek to nie breloczek i wymaga dużo Twojej miłości i opieki. Jeżeli sprawienie sobie takiej maskotki chodzi Ci po głowie – zapoznaj się z kilkoma wiadomościami na ich temat.
Chihuahua to przedstawiciel najmniejszej rasy na świecie. Istnieją dwie odmiany tej rasy – krótkowłosa i długowłosa. Chihuahua mają odważne i inteligentne charaktery. Lubią zabawę, ale potrafią być uparte. Nie decydujmy się jednak na tę rasę, jeśli w domu są dzieci – nie przepadają za nimi. Jego futerko wymaga regularnego czesania a także szczególna profilaktyka okulistyczna. Ceny takiego psiaczka zaczynają się od 1400zł.

Dla kobiet mających pod swoim dachem dzieci odpowiedni będzie Shih-Tzu. Jest bardzo łagodny i uwielbia dzieci. Ta rasa wymaga jednak jeszcze większej troski o sierść pupila. Ich ceny zaczynają się od 1300zł.

Mopsy z kolei zadowolą właścicielki, które mają małe mieszkanie. Nie wymaga częstych spacerów, jest bardzo wiernym domatorem. W przypadku mopsów należy pamiętać, że ze względu na duże oczy i krótki nosek źle znoszą upały i wiatr, dlatego należy chronić go przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Właścicielem mopsa możesz się stać już od 1500zł.
Pamiętajmy, by przy wyborze mini pieska nie kierować się kolorem torebki, do której go włożymy, a warunkami, jakich dana rasa wymaga