Przysłowie mówiące o tym, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, zostało potraktowane w Japonii niezwykle dosłownie. Prezentuje się tu bowiem niezmiernie ludzkie podejście do czworonogów, oferując im usługi i sposób spędzania czasu, które niczym nie odbiegają od tych przeznaczonych dla ludzi.

I tak, warto wspomnieć o pewnym centrum dla psów o nazwie Green Dog, położonym w ekskluzywnej części TokioTokio Mid Town district. Jest to swoiste centrum zdrowia dla psów, które zapewnia konsultacje z lekarzami weterynarii, na temat różnych aspektów zdrowia naszego pupila. Z takich spotkań można dowiedzieć się jak należy optymalnie dobrać pożywienie, z uwzględnieniem suplementów i witamin, jakie specjalne ćwiczenia fizyczne można wykonywać ze swoim psem oraz jak zmniejszać wszelkie napięcia i stresy dręczące naszego zwierzaka.

Oprócz dbania o kondycję duchową czworonogów, centrum Green Dog, oferuje szereg zabiegów poprawiających ich kondycję fizyczną, począwszy do masaży aromatycznych, a zakończywszy na kąpielach solnych.
Po tym, jak pies zaspokoi swoje potrzeby duchowe i fizyczne, czas na sprawdzenie najnowszy trendów w modzie. Okazję do tego stwarza sklep Pariero Mall Harajuku. Posiada on w swoim asortymencie bieżącą kolekcję odzieży na dany sezon (oczywiście od markowych producentów), różnorodne akcesoria stylistyczne, torby i wiele innych rzeczy, o których każdy modny pies marzy.

Swoje zszargane nerwy, japoński pies może leczyć również w Dog Petit Resort. Instytucja ta zajmuje się organizowaniem zabiegów aromaterapii i hydroterapii oraz masaży. Pies może popływać też w basenie, skorzystać ze stylisty oraz fryzjera i w cale nie musi wracać na noc do domu, ponieważ do dyspozycji ma hotel.

Co by nie powiedzieć, japoński pies trzyma fason, jest na bieżąco z trendami w modzie oraz dba o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne.

Autor: Arkadiusz Szymański