Piotr Czachor młody krakowski projektant nie zapomina o nikim. Zazwyczaj młodzi projektanci skupiają się na jednej grupie docelowej, jednak Piotr tworzy zarówno z myślą o dzieciach, kobietach oraz mężczyznach. Piotrek najlepiej czuje się w klimatach street fashion, ale projektuje też suknie ślubne i kostiumy teatralne. Na co dzień pracuje w Krakowie, okazjonalnie pojawia się w różnych polskich miastach i za granicą (Paryż, Berlin).
Jego ostania kolekcja to przepiękne ciuszki dziecięce, od bluzeczek, sukienek po kombinezony. Strój małego, szarego misia jest absolutnym hitem. Ubrania są eleganckie oraz bardzo stylowe, jednak zachowują swój dziecięcy charakter. Co jest wielkim plusem, bowiem coraz więcej projektantów chce zrobić z małych dzieci tak zwanych „starych maleńkich”. Wśród akcesoriów dla kobiet znajdziemy opaski z tiulem lub wielkimi kokardami, czyli wszystko co modne.
Piotr studiował wychowanie techniczne i edukację artystyczną na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Uzyskał dyplom projektanta mody w krakowskiej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w 2000r. Zadebiutował kolekcją dyplomową „Za szybki by żyć, za młody by umrzeć” w czasie „Prowokacji” w Lublinie, ta sama kolekcja była finalistką „Złotej Nitki” w Łodzi. Następne kolekcje pokazywał w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Lwowie. W latach 2004-2005 pracował jako stylista i projektant dla „Royal Collection”.
Zapraszamy wszystkich 15 maja do Rzeszowa, gdzie zawita Piotr wraz ze swoim jednodniowym butikiem. Przed kamienicą pod adresem Rynek 7, odbędzie się druga edycja Fashion Market. Piotr przywiezie ze sobą kolekcję Wiosna 2010, na którą składają się projekty przeznaczone dla pań, panów, dzieci oraz specjalna seria wiosennych akcesoriów.
Jak Wam się podobają stroje oraz dodatki?