Są młode, piękne, utalentowane i nominowane do nagrody MTV w kategorii Nowi Artyści. Brytyjskie media od jakiegoś czasu zachwycają się Pixie Lott, La Roux oraz Florence and The Machine.

Najbardziej popularny utwór Pixie Lott „Mama Do",sugeruje, że artystka idzie w kierunku muzycznym podobnym do Amy Winehouse oraz Duffy. Jednak Pixie wciąż poszukuje swojego stylu. Bowiem zarówno śpiewa piosenki zespołu rockowego Kings of Leon, jak na płycie znajdziemy rytmy z lat 80' tych i klasyczne brzmienia Motown. Wskazuje na to również ilość osób, z którymi współpracowała nad debiutancką płytą - m.in. Toby Gad, RedOne, Phil Thornalley, Kara Dioguardi, Daniel Bedingfield i Greg Kurstin.

Pozostałe dwie panie to jedne z popularniejszych artystek alternatywnych klubów i elektrosyntetycznych dyskotek. Florence and The Machine to nazwa zespołu, który tworzy muzykę razem z Florence Mary Leontine Welch. Brzmienie zespołu opisywane jest jako połączenie rocka,soulu i indie. posiada wysoki głos, epiczne teksty, taneczne melodie i niezależny świat muzyczny spowodował, ze Florence wygrała już Nagrodę Krytyków 2009 w Wielkiej Brytanii. Każda piosenka to krótka historia pełna metafor i niecodziennych muzycznych zwrotów akcji. Od soulowych występów po indie- popowe i rockowe finały.

Jej największą konkurentką do nagrody MTV jest La Roux. Mimo że La Roux to duet składający się z piosenkarki i grającej na syntezatorze Ellie Jackson oraz kompozytora Bena Langmaid, to na scenie zawsze pojawia się tylko Ellie. Dlatego wiele osób myśli, że to projekt solowy. Elektropopowy duet pochodzący z Wielkiej Brytanii w swojej twórczości inspiruje się syntezatorowym popem z lat 80-tych, przyznają się, że na ich muzykę duży wpływ mają takie zespoły jak Yazoo, The Human League, Depeche Mode czy Heaven 17. La Roux to bardzo miłe wycie z połączeniem muzyki elektronicznej. Wszystkie Panie są równie dobre. Pixie Lott na pewno jest ciekawa dla wielbicieli Amy Winehouse, w czystszym wydaniu. Florence and the Machine jest dla fanów muzyki nowoczesnej, a La Roux dla osób lubiących elektroniczne rytmy.