Po ostatnich wydarzeniach w krajach arabskich Turyści coraz chętniej wybierają kierunki europejskie, które wydają się najbezpieczniejsze.

Jednym z najtańszych europejskich kierunków jest Bułgaria – kraj słynący z czystego morza oraz szerokich plaż ze złotym piaskiem. Ceny ofert zaczynają się już od 600 zł, przykładowo hotel Babewa *** samolot, cena za osobę dorosłą wynosi 659 zł. Do najpopularniejszych kurortów należą Słoneczny Brzeg, Złote Piaski oraz Neseber, gdzie w ostatnich latach powstało dużo nowych hoteli o wysokim standardzie. Plaże łagodnie opadające do wody są prawdziwym rajem dla najmłodszych. Kąpiel w Morzu Czarnym na przełomie lipca i sierpnia, kiedy temperatura wody osiąga 25-26 stopni C, to prawdziwa rozkosz. Mało kto wie, że Bułgaria to również kraj zielonych dolin i wyniosłych szczytów górskich. Warto powłóczyć się po górskich wioskach i po lokalnych targowiskach, na których można zakupić figi, winogrona, melony czy też domowe wina i rakiję. W Bułgarii jest także mnóstwo ciekawych miejsc godnych zobaczenia. W Neseberze warto zwrócić uwagę na styl budowania. Zauważyć można że w domach niższe piętra budowane są przeważnie z jasnego kamienia, natomiast wyższe piętra z reguły są drewniane. Miłośnikom zachodów słońca polecić można spacer wzdłuż starożytnych murów obronnych. Słoneczny Brzeg jest propozycją dla osób lubiących spędzać wakacje w większym gronie. Kurort słynie z dużej ilości barów i dyskotek. Warna jest jednym z ważniejszych punktów turystycznej mapy bułgarskiego wybrzeża, oprócz pięknej plaży przyciąga turystów wspaniałymi zabytkami, muzeami oraz nowoczesnym delfinarium. Wymarzonym miejscem spacerów jest na pewno Park Primorski ciągnący się wzdłuż plaży na długości ośmiu kilometrów. Bułgaria swoim pięknem zachwyci niejednego Turystę.

 

bulgaria_sloneczny_brzeg_400

 

Kolejnym tanim kierunkiem jest Grecja, gdzie ceny zaczynają się już od 500 zł., przykładowo Apartamenty Eftimia & Pelagia *** autokar, cena za osobę dorosłą wynosi 524 zł. Zarówno Grecja kontynentalna jak i wyspy przyciągają Klientów swym niewątpliwym urokiem. Najchętniej wybieraną wyspą jest Kreta, która zadziwia różnorodnością krajobrazu, przyciąga śródziemnomorskim klimatem, uwodzi smakowitą kuchnią oraz serdecznością mieszkańców. Osoby spragnione wypoczynku znajdą tutaj doskonała bazę do uprawiania sportów wodnych. Miłośnicy zwiedzania mają do dyspozycji całą gamę wycieczek fakultatywnych. Warto odwiedzić stolicę wyspy – Heraklion, gdzie można zwiedzić Muzeum Archeologiczne, obejrzeć potężną twierdzę oraz zobaczyć fontannę Morosini. Warto również wybrać się do Chanii – dawnej stolicy wyspy, która poszczycić może się malowniczym portem weneckim. Niesamowitym przeżyciem jest odwiedzenie wąwozu Samaria, w którym kilkusetmetrowe, skalne ściany wznoszą się nad potokiem. W niektórych miejscach jest tak wąsko, że można rękami dotknąć niemal obu ścian. Do Grecji można wracać latami odwiedzając wciąż to nowe wyspy, a także miejscowości, które znajdują się na lądzie.

 

gr_400

 

Obecnie kraje europejskie cieszą się bardzo dużą popularnością. Wachlarz ofert jest ogromny w zależności od standardu obiektu, wyżywienia (samych śniadań, śniadań i obiadokolacji, formuły all inclusive bądź też dostępne są oferty bez wyżywienia, z reguły z dostępem do aneksu kuchennego), dojazdu (możliwość wyboru samolotu, autokaru, dojazdu własnego), czy też terminu wyjazdu. Turyści mają zatem w czym wybierać. Należy jedynie sprecyzować wysokość własnego budżetu oraz zastanowić się nad kilkoma kryteriami, aby móc cieszyć się wspaniałymi wakacjami w europejskich kurortach.

Niezastąpioną pomoc w wyborze wakacyjnych ofert uzykać można w portalu Travelway.pl, gdzie funkcjonuje popularne forum turystyczne skupiające wokół siebie dużą społeczność wczasowiczów. Pomocni mogą okazać się również konsultanci dostępni pod numerem infolini 801 000 681.

 

OFERTY:

Grecja

Bułgaria