Pamiętacie jeszcze wypowiedź Bobby'ego Koticka, szefa Activision, który wyraził swoją dezaprobatę dla polityki cenowej Sony? Stwierdził on nawet, że jeżeli w najbliższym czasie cena Playstation 3 nie spadnie, to Activision będzie musiało rozważyć zaprzestanie wspierania platform japońskiego koncernu.

Sony zareagowało na te słowa krótko i dość enigmatycznie, stwierdzając, że każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania, ale nie zamierzają tego komentować.

Od tego czasu mineło juz trochę czasu, ale do całej sprawy odniósł się także Greg Zeschuk, współzałożyciel BioWare. Greg w rozmowie z CVG, nazwał słowa szefa Activision "niemądrymi", zaznaczył także, że ich marka nadal jest olbrzymia.

Nie uważam, aby poszturchiwanie Sony było fair. Oczywiście Wii było olbrzymim sukcesem i Sony prawdopodobnie nie idzie tak dobrze jak się tego spodziewano, ale uważam, że zaczynają wykonywać dobre ruchy i w międzyczasie nadchodzi software.

Myślę, że niemądrym jest mówienie, iż przestaniemy wspierać Sony. Ta marka sama w sobie jest nadal olbrzymia i nadal ma miliony użytkowników