Codzienne perypetie nastolatek w niecodziennym świecie – prestiżowej dzielnicy Nowego Jorku – to idealny temat na serial. Nic dziwnego, że “Plotkara” święci triumfy w stacjach telewizyjnych na całym świecie.

Jednak każdy odcinek warto oglądać nie tylko ze względu na wciągającą fabułę. Równie ważnym jego elementem są ubrania młodych bohaterek. Ciekawe stylizacje okazały się źródłem inspiracji dla młodych ludzi i wywarły duży wpływ na modę ulic amerykańskich i europejskich metropolii.
Styl bohaterek “Plotkary” to mieszanka retro, rocka i grzecznego stylu szkolnego. W niektórych odcinkach aktorki pokazywały się w robiących wrażenie kreacjach wieczorowych. Można spokojnie stwierdzić, że wśród nastolatek serial “Plotkara” zrobił podobną furorę, jak “Seks w wielkim mieście” u młodych kobiet – kiedyś każda trzydziestolatka marzyła o szpilkach Manolo Blahnika takich, jak nosiła Carrie Bradshaw, a teraz każda młoda fanka mody dąży do tego, aby wyglądać choć trochę jak Blair Waldorf czy Serena van der Woodsen. A jak Wam się podobają kreacje bohaterek serialu?