Operatorzy komórkowi, chcąc zainteresować klientów swoją ofertą, proponują wiele interesujących i wyjątkowo korzystnych rozwiązań. Podstawową decyzją jest jednak wybór pomiędzy trzema alternatywami: MIXem, telefonem na kartę (pre – paidowym) oraz telefonem na abonament (post – paidowym). Dla kogo w takim razie ostatnie rozwiązanie jest najbardziej korzystne? Jakie są zalety abonamentu?


Osoby, które intensywnie korzystają z usług telefonii komórkowej, powinny pomyśleć o zawarciu z operatorem umowy abonamentowej. Jest to zdecydowanie wygodniejsze, ponieważ nie muszą samodzielnie doładowywać konta, nie istnieje również możliwość, że nie będą posiadali wolnych środków. Wystarczy raz w miesiącu uiścić stosowne płatności, co w dobie bankowości internetowej zajmuje kilka sekund. Dodatkowo, niekwestionowaną zaletą abonamentu jest fakt, że aparat komórkowy można uzyskać w bardzo konkurencyjnej cenie, czasami jedynie za symboliczną złotówkę. Pod tym względem, jedną z najciekawszych ofert na rynku posiada sieć Play. Im dłuższej trwa umowa zawarta z operatorem i wyższa kwota abonamentu, tym lepszy model telefonu można otrzymać.

Abonament to również korzystna propozycja ze względu na darmowe minuty, SMS – y oraz dostęp do Internetu. Warunki sieci komórkowych różnią się pomiędzy sobą, dzięki czemu klient ma zdecydowanie większe możliwości wyboru. Istnieje również opcja kontrolowania swoich wydatków. Jeśli użytkownik obawia się, że będzie przekraczał miesięczną kwotę abonamentu, może zdecydować się na ustalenie pewnych ograniczeń, które zablokują połączenia wychodzące w momencie, kiedy zostanie wyczerpany stosowny limit. Warto podkreślić, że każda sieć komórkowa ma dla stałych klientów, którzy pozostają jej wierni przez dłuższy czas, specjalne propozycje.

Abonament to rozwiązanie idealne dla osób, które chcą posiadać nowoczesny telefon, bez konieczności uiszczenia za niego wysokiej ceny detalicznej. Poza tym, gwarantuje on wygodę, stały dostęp do środków na koncie oraz atrakcyjne pakiety.