Whitney Houston

Trzy dni temu odbył się pogrzeb niezapomnianej wokalistki jaką była Whitney Houston. Ceremonia odbyła się w jej rodzinnym mieście Newark, w kościele baptystów, w którym śpiewała jeszcze jako dziecko.

Uroczystość pogrzebową rozpoczął występ chóru gospel, ciało piosenkarki przywieziono złotym karawanem, okoliczne ulice zostały zamknięte. Wstęp do kościoła mieli tylko najbliżsi przyjaciele oraz rodzina Whitney, natomiast najwięksi fani i wielbiciele piosenkarki, oddawali jej hołd kilka ulic dalej.

W ceremonii pogrzebowej wzięli udział między innymi: Stevie Wonder oraz Kevin Costner, który partnerował Whitney w filmie "Bodyguard". Zaproszeni zostali też: Elton John, Beyonce, Jay-Z, Alicia Keys, R. Kelly oraz Oprah Winfrey. Z powodu złego stanu zdrowia nie pojawiła się matka chrzestna piosenkarki, Aretha Franklin.

Kevin Costner- pogrzeb Whitney Houston

W trakcie pogrzebu Kevin Costner wygłosił  -Była słodkim cudem, jedną z najlepszych wokalistek swoich czasów - mówił o artystce aktor. - Odeszłaś za wcześnie. Armia aniołów prowadzi Cię do ojca w niebie - zwrócił się do zmarłej piosenkarki.

Zapanować nad emocjami  nie potrafiła także Alicia Keys, która wykonała piosenkę „Can You See An Angel?” ze łzami w oczach.

Małe zamieszania wywołał Bobby Brown, były mąż piosenkarki, który na uroczystości pojawił się dosłownie na kilka chwil, podobno został wyproszony z kościoła, bo chciał wygłosić niezaplanowane wcześniej przemówienie.

Whitney Houston

Stevie Wonder oraz R.Kelly wykonali smutne utwory w hołdzie dla piosenkarki.

Ceremonie zakończono najsłynniejszym przebojem Whitney Houston „ I Will Always Love You”, wykonał go chór podczas gdy trumnę z ciałem piosenkarki wynoszono z kościoła…

 

Autor: Joanna Zawadzka