W Warszawie, wzorem innych europejskich stolic, możecie już wypożyczyć  samochód elektryczny! Wynajem aut oraz dostęp do dwunastu punktów doładowań w czterech największych warszawskich centrach handlowych to pilotażowy projekt jaki powstał z inicjatywy firmy e+ oraz wypożyczalni samochodów Express.

Auta w 100% elektryczne idealnie nadają się do miasta. Są przyjazne środowisku, ponieważ nie emitują żadnych spalin, a absolutny brak odgłosu silnika sprawia, że można się przyjemnie odprężyć wewnątrz samochodu. Nie mamy wątpliwości, że EVs (electric vehicles) w niedalekiej przyszłości zrewolucjonizują rynek motoryzacyjny, co zgodnie podkreślają producenci i importerzy samochodów. Możliwość wypożyczenia samochodu jest doskonałą okazją, aby osobiście ocenić, jak dobrze pojazdy spisują się na miejskich drogach.

 

Obecnie firma Express proponuje wynajem elektrycznych samochodów dwóch  marek: Mitsubishi i-MiEV oraz Peugeot Ion, z dostępem do sieci punktów doładowań, która w najbliższej przyszłości ma się bardzo intensywnie rozwijać. Do końca 2013, e+ (sygnatariusz United Nations Climate Neutral Network) planuje zaoferować Klientom dostęp do 300 punktów ładowania rozlokowanych w 14 największych aglomeracjach miejskich na terenie kraju, w tym również do punktów szybkiego ładowania, w których baterie pojazdu można doładować do 80% już w 30 minut. Warto zwrócić uwagę na fakt, że korzystanie z samochodów elektrycznych jest jednoznaczne z byciem przyjaznym nie tylko środowisku, ale również swojemu miastu, ponieważ obniżamy poziom hałasu w najbliższym otoczeniu.