Na ulicach obserwujemy dziennie setki kobiet w różnym wieku, mających odmienne style. Kobiety podążające ślepo za modą, kobiety które w ogóle o modzie pojęcia nie mają, a także Panie kreujące swój własny kreatywny image.

Wiele z pań, nawet tych „trendy”, dobiera swój strój w oderwaniu od swojego ciała. Zapominają, że to co dobrze wygląda na modelce, czy na sklepowym manekinie nie koniecznie pasuje właśnie im. Podążanie za modą wydaje się w takim wypadku zgubne. Nie chodzi przecież o to abyśmy kopiowały najnowszą kolekcję Christiana Lacroix’a, ale wybrały z niej pasujące akurat do nas i do naszej sylwetki elementy, łącząc je odpowiednio z klasycznymi strojami. Warto przeanalizować atuty i mankamenty własnego ciała i dopiero wtedy zabrać się za dobieranie garderoby.

Zarówno kobiety, które mają o parę kilogramów za dużo, jak i te których dotkliwym problemem jest zbyt szczupła sylwetka mogą odpowiednim strojem uwydatnić to co według nich jest najlepsze. 
W przypadku pań o większych piersiach i szerokich biodrach dekolty są jak najbardziej mile widziane, ale np. przy tunikach( co pozwoli optycznie zmniejszyć wydatną pupę). Z kolei kobiety o budowie modelek niech próbują dobierać elementy swojej garderoby wśród kolekcji wzorzystych, co pozwoli im na delikatne uwydatnienie niektórych części ciała np. piersi.

Moda jest dla wszystkich, jednak nie wolno tracić dla niej głowy. Wiedza o tym, co pasuje akurat „mi” jest każdej kobiecie niezbędna, jeżeli własny wizerunek i aprobata ze strony otoczenia są dla niej ważne