Make–up, bo tak nazywamy często podkład jest dla naszej skóry zabezpieczeniem przed kurzem i brudem, słońcem oraz chłodem. Podkład pod makijaż wyrównuje naszą skórę, zarówno pod względem koloru cery, a także jej powierzchni. Bardzo ważny jest dobór podkładu, który powinien być odpowiedni do typu, rodzaju naszej cery. Poza wszystkimi walorami estetycznymi podkład pielęgnuje skórę, ponieważ w jego składzie zawarte są różnego rodzaju substancje ochronne jak i filtry przeciwsłoneczne. Pamiętaj o tym, że dobierając podkład do twojej karnacji, powinien on być najwyżej o pół tonu jaśniejszy lub ciemniejszy.

Jak sprawdzić czy podkład, który wybrałaś jest dla Ciebie odpowiedni? Najlepszą metodą będzie mały test podkładu: wystarczy nanieść na wewnętrzną stronę nadgarstka odrobinę pudru i delikatnie go rozsmarować. Taki test umożliwi sprawdzenie właściwości kryjących wybranego podkładu. Odcień dobieramy poprzez nałożenie go na czoło, policzki i szyję. 
Jak nałożyć podkład w odpowiedni sposób? Make-up używasz po to, by zatuszować rozszerzone naczynka krwionośne, cienie pod oczami, wypryski lub przebarwienia. Do nałożenia podkładu używaj zwilżonej gąbeczki, ponieważ wtedy łatwiej będzie go rozprowadzić. Lekko zwilż gąbeczkę wodą, nałóż na nią odrobinę podkładu i ściśnij ją, by podkład lepiej się na niej rozłożył. Następnie delikatnie nałóż podkład na skórę twarzy, brodę i szyję. Pamiętaj o tym, by granica między podkładem na skórze, a skórą gdzie podkładu już nie ma nie powinna być wyraźnie widoczna – chyba nie chcesz, żeby twój make-up wyglądał jak nieestetyczna maska teatralna? Po każdym użyciu gąbeczki umyj ją w ciepłej wodzie. Płynny podkład i podkład w kremie możesz nanosić na twarz również palcami, ale wtedy musisz go dokładnie rozprowadzić.

Gdy zauważysz na twarzy nadmiar pudru, wtedy wystarczy usunąć go chusteczką higieniczną, lekko przyciskając ją do twarzy. Ważne by dobrze rozprowadzić podkład u nasady włosów oraz brwi. Pamiętaj również, by nie nakładać podkładu bezpośrednio pod oczami, gdyż to bardzo uwidacznia istniejące tam zmarszczki