Zapewne zauważyłaś, że na rynku jest wiele rodzajów podkładów pod makijaż. Zastanawiasz się, który będzie właściwym dla Ciebie? Przede wszystkim musi być on dostosowany do Twojego typu cery. 
Postaram się przedstawić Tobie wszystkie rodzaje podkładów, które dostępne są w drogeriach, a niektóre także w aptekach.

Krem na dzień z pudrem. Jest to najdelikatniejszy rodzaj podkładu jaki możesz kupić. Nadaje on skórze delikatny odcień, a w dodatku znakomicie nadaje się do czystej, młodzieńczej cery. Bez obaw możesz stosować go pod lekki, letni makijaż – zwróć przy tym uwagę czy krem, którego używasz zawiera filtry chroniące przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Podkłady płynne. Są one przezroczyste i tylko lekko pokrywają i zakrywają niedoskonałości skóry. Ich zaletą jest łatwe rozprowadzanie. Odpowiednie są dla cery normalnej, mieszanej, a także do cery tłustej – pod warunkiem, że nie zawierają w swoim składzie żadnych olejków. Nie stosuj tego typu podkładu, gdy Twoja cera jest zanieczyszczona lub zaczerwieniona.

Podkład w kremie. W swoim składzie zawiera więcej pudru, niż jakikolwiek inny rodzaj. Może on być stosowany w celu zamaskowania zaczerwień, cieni pod oczami oraz nierówności na powierzchni skóry.

Podkład kompaktowy. Ten rodzaj podkładu ma gęstą konsystencję i zawiera dużą ilość pudru, co pozwala na znakomite pokrycie wszelkich niedoskonałości skóry. Szczególnie warty polecenia w sytuacjach, gdy chcesz ukryć zanieczyszczenia skóry, różnego rodzaju przebarwienia lub rozszerzone naczynka. Ten typ podkładu sprzedawany jest wraz z odpowiednią gąbeczką. Przed naniesieniem podkładu powinnaś zwilżyć gąbeczkę i rozprowadzić nią dokładnie make-up. Niestety ten rodzaj podkładu jest odradzany kobietom, które mają cerę dojrzałą