Jesteśmy kobietami, dlatego każdy szczegół naszej urody stanowi dla nas element potrzebny, abyśmy czuły się pewnie. Każdy zabieg upiększający i modelujący jest dla nas ważny, w związku z tym nie możemy sobie pozwolić, by nie zadbać o oprawę naszych oczu. Po wszelkich udoskonaleniach, maseczkach, liftingach, nie zapominajmy o brwiach. Każda z nas ma kształt brwi, który jest dopasowany do owalu naszej twarzy, jednak musimy od czasu do czasu troszkę go udoskonalić. Tego typu depilację, za pierwszym razem powinna zrobić kosmetyczka, która jest w stanie ocenić jak bardzo wyskubać włoski. Kolejny raz, w momencie, gdy już odrastają możemy spróbować same poprawienie kształtu brwi. Pamiętać należy o tym, by robić to w odpowiedni sposób.

A oto kilka przydatnych rad.
Brwi depilujemy tylko i wyłącznie pęsetką, której ścianki powinny być jak najcieńsze. Jeżeli odczuwasz zbyt mocno ból spowodowany depilacją, możesz przed jej rozpoczęciem, przetrzeć łuk brwiowy kostką lodu. Złagodzi ona nieprzyjemne uczucie towarzyszące wyrywaniu włosków. Pamiętamy również o tym, by depilować brwi zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków poprzedzając zabieg rozczesaniem ich, aby widoczne były te, które już odrosły. Brwi powinny przypominać dwa łagodne luki, które nie są ze sobą połączone. Dlatego warto depilować również te włoski, które łączą brwi na linii nosa. Nie należy zapominać, że zbyt długie brwi nadają twarzy smutny wyraz, zatem warto usunąć kilka włosków z końca łuku brwiowego.
Zastanawiasz się jaki kształt brwi pasuje do Twojej twarzy? Nie ma z tym problemu, standardy w tym temacie nie zmieniają się.
Dla twarzy owalnej odpowiednie są brwi w kształcie łuku, niemal półokręgu, ale powinny być cieńsze przy końcach.
Aby twarz okrągła wydała się optycznie dłuższa nigdy nie należy depilować ich na kształt półkola, a wręcz w trójkąt.
Odpowiednim kształtem dla twarzy podłużnej są szerokie brwi, wygięte w delikatny łuk – niemal, że proste.

Dla osób o twarzy trójkątnej, by zamaskować wysokie czoło, należy wydepilować brwi w taki sposób by unosiły się lekko ku górze przy końcach.
Przy twarzy diamentowej brwi powinny być wygięte w 2/3 długości i opadać w dół. Mogą być nieco dłuższe na końcach.
Czy już wszystko wiecie o odpowiedniej depilacji? Nie jest to takie trudne, szczególnie gdy sama wykonasz kilkukrotnie taki zabieg, wtedy na pewno nabierzesz wprawy