Sporty ekstremalne powoli stają się jedną z popularniejszych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Wcześniej wiele z nich było tylko możliwe dla garstki najbogatszych albo wojskowych. Dziś stały się one częścią stylu życia, a także ogromnym biznesem. 
Nurkowanie właśnie jest jednym z takich zajęć. Kiedyś dostępne tylko dla żołnierzy, dziś osiągalne i coraz bardziej popularne. 
Mówi się, że wyjazdy nurkowe mają ogromny urok i wiele osób wyjeżdża tylko po to w tropikalne miejsca, by tam zbadać tajemnice morskich głębin. Pod powierzchnią wody otwiera się przed nurkami niesamowity świat przyrody, dostępny dla tylko nich, a spotkania ze stworzeniami, które znamy tylko z filmów przyrodniczych zostawiają niezapomniane wspomnienia. 
Wbrew pozorom nie jest to zajęcie niebezpieczne, choć nosi on miano sportu ekstremalnego, to tak naprawdę by zacząć, wymagana jest jedynie umiejętność pływania i brak problemów z ciśnieniem. -Nurkować może każdy.

Główną rzeczą, jaką musimy opanować, żeby zejść pod wodę to sprawne obsługiwanie sprzętu. Na terenie Polski można znaleźć mnóstwo szkół, które oferują nam takie czy inne uprawnienia. Sport ten niestety nie jest tani, skompletowanie własnej aparatury łącznie z kosztem kursów, to zabawa przekraczająca 10 tys. zł. Na szczęście jest wiele miejsc gdzie butle, pianki i aparaty tlenowe możemy wypożyczyć za o wiele mniejsze pieniądze. Na terenie naszego kraju jest też mnóstwo miejsc gdzie możemy polepszać swoje umiejętności i zaspokajać nasza ciekawość i głód podwodnego świata. A wakacyjna wycieczka do Egiptu, który jest najlepszym miejscem do nurkowania w tej części świata z pewnością pozostawi w pamięci wspaniałe przeżycia