Czasem surrealistyczne, czasem romantyczne a czasem zabawne – takie są zdjęcia serii fotograficznej H2O Howarda Schatz’a. Sesja zdradza zainteresowanie ludzkim ciałem i jego pięknem. Fotograf zaprosił do pracy modeli, tancerzy, akrobatów i atletów. Sesja zdjęciowa odbyła się w nietypowej scenerii – pod wodą.

Patrząc na zdjęcia trudno uwierzyć, że dwadzieścia lat temu Howard 
Schatz był okulistą, jednym z najbardziej cenionych lekarzy, a fotografowanie było tylko weekendową pasją. Dziś jego komercyjni klienci m.in. to Ralph Lauren i McDonald. Artysta publikował swoje zdjęcia w najbardziej prestiżowych magazynach takich jak: Vouge, Vouge Italia, New York Times, The New Yorker, American Photo czy Photo France.

Pracowanie pod wodą nie jest łatwe, szczególnie jeśli spędza się tam około piętnastu godzin. Fotograf podkreśla, że ważne jest to, żeby jego modele czuli się swobodnie podczas sesji, dlatego dba o komfort pracy w tych trudnych warunkach. Dzięki zainteresowaniu fizyką udało mu się opracować odpowiednie światło, które sprawia, że kolor skóry pozostaje zbliżony do naturalnego, nie niebieskawy. Fotograf odkrył jak przystosować ph wody tak, żeby modelki nie mrużyły oczu. W tym celu, na czas sesji zdjęciowej odparowuje chlor z wody w basenie.

Trzeba przyznać, że efekty jego pracy są imponujące.

 

Autor: A. N.